.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych w równoważnym systemie czasu pracy

Osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mogą pracować 7 godzin dziennie i 35 tygodniowo, zaś osoby z lekkim stopniem 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo. Jak to się ma do równoważnego czasu pracy?
zobacz więcej »


Zatrudnienie pięćdziesięciolatka z korzyścią dla pracodawcy

Pracodawcy przeprowadzający rekrutację często zwracają uwagę na wiek kandydata do zatrudnienia. Bywa, że przy wyborze konkretnej oferty preferują osoby młodsze, upatrując w ich przyjęciu większe korzyści dla zakładu pracy. Jednak to właśnie z zatrudnieniem starszych pracowników prawo pracy wiąże określone udogodnienia dla pracodawcy.
zobacz więcej »


SOD, ZFRON i PODWYŻSZONE KOSZTY w zakładach pracy chronionej

Już w poniedziałek i we wtorek pierwsze szkolenia cyklu
zobacz więcej »


Kiedy ściąganie plików z internetu może być karalne

O tym, kiedy wymiana plików w internecie jest przestępstwem i kiedy taki występek może ścigać policja, przesądzają przepisy kodeksu karnego i ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
zobacz więcej »


Dochód za listopad można obniżyć

Jeszcze niedawno wydawało się, że przedsiębiorcy nie będą już musieli płacić podwójnych zaliczek na podatek dochodowy za listopad. Ministerstwo Finansów wycofało się jednak z tej zmiany.
zobacz więcej »


Pomocą publiczną nie jest umorzenie składek przedsiębiorczym matkom

Kobiety, które domagają się umorzenia składek ubezpieczeniowych od prowadzonej działalności gospodarczej, nie muszą w ZUS składać informacji o udzielonej im pomocy publicznej. – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Prawie połowa ogłoszeń o pracę jest niezgodna z obowiązującym prawem

Od kwietnia do lipca tego roku działacze Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego przeanalizowali przeszło 60 tysięcy ogłoszeń o pracę zamieszczanych w prasie codziennej i internecie.
zobacz więcej »


PIT – posiadacze jednodniowych lokat nie będą musieli dopłacać podatku ani nawet wykazywać jej w rocznym zeznaniu
zobacz więcej »


Większa pomoc UE dla osób starszych i niepełnosprawnych

W 2010 roku będzie więcej unijnych szkoleń dla tzw. grup trudnych. Większymi środkami będą też dysponować powiaty o najwyższej stopie bezrobocia.
zobacz więcej »


Zasiłek pogrzebowy bliscy dostaną tylko na wniosek

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, kiedy umiera osoba ubezpieczona, członkowie rodziny mogą liczyć na wypłatę świadczenia pomagającego pokryć koszty pogrzebu. Nie ma przy tym znaczenia  czy zmarły podlegał w chwili śmierci obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowym, czy też był ubezpieczony dobrowolnie.
zobacz więcej »


Jak wystąpić z OFE?

Aby umożliwić ubezpieczonym przejście na emeryturę przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego, do przepisów emerytalnych wprowadzono rozwiązania, które pozwalają wystąpić z OFE. Mówią o tym art. 46, 50, 50a, 50e, 183 i 184 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, a także art. 88 Karty nauczyciela. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Służbowe auto wykorzystywane do celów prywatnych – jak ustalić przychód pracownika?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, biorąc pod uwagę art. 12 ustawy o PIT, każdorazowo w sytuacji wykorzystywania przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych należałoby powiększyć ich przychody z pracy o wartość wynikającą z używania samochodu służbowego dla celów prywatnych.
zobacz więcej »

dodano: 2009-11-10 10:55Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.