.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych w zakładach pracy chronionej

Podatnicy posiadający status zakładu pracy chronionej opłacają podatek dochodowy na ogólnych zasadach. Obowiązują ich jednak szczególne zasady rozliczania zaliczek za pracowników.
zobacz więcej »


Zakłady pracy chronionej jeszcze przez rok?

W 2011 roku dofinansowanie dla zakładów pracy chronionej zostanie zrównane z firmami zatrudniającymi niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy.
zobacz więcej »


Prawidłowe stosowanie prawa przez zakłady pracy chronionej

Trwa cykl szkoleń Centrum Szkolenia Info Baza. Pozostały: Warszawa, Wrocław, Katowice, Łodź.
zobacz więcej »


Dłuższa dniówka tylko w systemie równoważnym
 
Ustawa antykryzysowa pozwoliła przedsiębiorcom na przedłużenie okresu rozliczeniowego nawet do 12 miesięcy. Pracodawcy, którzy skorzystali z tego rozwiązania, mają możliwość zróżnicowania godzin pracy w poszczególnych miesiącach tego okresu, w zależności od bieżących potrzeb zakładu pracy. Jednak nie w każdej organizacji czasu pracy jest to dopuszczalne.
zobacz więcej »


Powrót do pracy może kosztować

Coraz częściej pracodawcy, którzy wypłacili odprawy zwalnianym grupowo, uzależniają powtórne zatrudnienie od zwrotu pieniędzy. Praktyki takie dotykają m.in. osób, które pracowały w sektorze bankowym.
zobacz więcej »


W kryzysie najsłabszych zostawiono samym sobie

Rząd nie wypełnia swoich zadań odnośnie do grup najsłabszych: dzieci, niepełnosprawnych, chorych i starszych. Tymczasem w kryzysie właśnie na nich nie wolno oszczędzać, ale trzeba ich otoczyć szczególnym wsparciem – twierdzi na łamach Dziennika Gazety Prawnej Krzysztof Michałkiewicz – socjolog, były minister pracy.
zobacz więcej »


Co zmieni ustawa antydyskryminacyjna?

Szkoły, szpitale i prywatne firmy będą musiały zapłacić odszkodowanie uczniom, pacjentom i klientom, którym odmówiły usług np. ze względu na wiek lub niepełnosprawność.
zobacz więcej »


Można zaksięgować fakturę bez podpisu

Ustawa o rachunkowości wymaga, aby dowód księgowy zawierał m.in. podpis jego wystawcy. Jednak w praktyce zdarza się coraz częściej, że firmy rezygnują z umieszczania podpisu na fakturach. Takie działania są zgodne z prawem, bo pozwalają im na to przepisy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Niepodjęcie pracy nie zawsze oznacza brak ubezpieczenia ZUS

Konieczność zgłoszenia do ubezpieczeń osoby, z którą podpisaliśmy angaż, a która nie pojawiła się w firmie w umówionym terminie, zależy od przyczyny absencji.
zobacz więcej »

dodano: 2009-11-16 18:15Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.