.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Na urlopie wychowawczym droższa składka zdrowotna

Info Baza (2009-11-19), autor: Info Baza

Na urlopie wychowawczym droższa składka zdrowotna

Wyższa wartość składki zdrowotnej jest spowodowana podwyżką świadczenia pielęgnacyjnego. Do 31 października 2009 r. wynosiło ono 420 zł. Od 1 listopada 520 zł.
zobacz więcej »


Wynagrodzenia i ekwiwalenty urlopowe na nowych zasadach

Od 3 listopada obowiązuje rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 8 października 2009 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego (...)
Rzeczpospolita omawia najważniejsze rozwiązania wprowadzone rozporządzeniem.
zobacz więcej »


Prawidłowe stosowanie prawa przez zakłady pracy chronionej

Trzy ostatnie terminy szkolenia: Wrocław, Katowice, Łódź
zobacz więcej »


Podatki 2010 – Jednolita stawka ryczałtu od najmu już w 2010 roku!

Na posiedzeniu w dniu 5 listopada 2009 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz zmianie niektórych innych ustaw. Ustawa nowelizująca wprowadza m.in. zmiany do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym w zakresie opodatkowania przychodów z tzw. prywatnego najmu.
zobacz więcej »


Jak obliczyć kwartalny wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych?

Jako ZPChr zamierzamy wnioskować o refundację dodatkowych kosztów administracyjnych. Jednym z warunków umowy jest nieobniżenie kwartalnego wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Czy obowiązek ten będzie nas dotyczył? Jeżeli tak, to jak go obliczyć i jaki jest związek tego stanu z 50-procentowym wskaźnikiem zatrudnienia osób niepełnosprawnych?
zobacz więcej »


Bez ZUS od zasiłku i wynagrodzenia chorobowego

Jeśli podwładny jest na zwolnieniu lekarskim, to za czas niezdolności do pracy nie otrzymuje pensji. W zamian dostaje odpowiednie świadczenie, od którego nie odprowadza się składek na ubezpieczenia społeczne. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ustalanie efektu zachęty – kolejne problemy

Pracownik został zatrudniony od 1 maja 2009 r., ale niepełnosprawność uzyskał od 1 września 2009 r., co wpłynęło na wzrost zatrudnienia niepełnosprawnych w tym miesiącu, ale nie spowodowało wzrostu zatrudnienia ogółem. Pracodawca do wniosku Wn-D za wrzesień 2009 r. dołączył INF-D-P za niego, który wymagał skorygowania. Korektę zakwestionował PFRON, wskazując, że pozycje 34.1, 35.1, 35.2 nie są wypełnione zgodnie z algorytmem. Które pozycje trzeba zaznaczyć, aby INF-D-P za tego pracownika został przyjęty przez PFRON? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Preferencje podatkowe na zatrudnienie

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 października 2009 r., ulgi w spłacie podatków (m.in. odroczenie płatności, rozłożenie na raty, umorzenie) bez obowiązku notyfikacji Komisji Europejskiej będą mogły być udzielane mikro, małym, średnim i dużym przedsiębiorcom.
zobacz więcej »


Prawo zamówień publicznych po nowelizacji ustawy

Jeszcze w tym roku nastąpią poważne zmiany przepisów regulujących rynek zamówień publicznych. Jedno z wprowadzanych rozwiązań stanowi że zamawiający będzie mógł domagać się wykonania zamówienia przez przedsiębiorcę zatrudniającego ponad 50 proc. osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Trudniej będzie uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności bez badania

Rząd chce uszczelnić system orzekania o stopniu niepełnosprawności. Trudniej będzie uzyskać takie orzeczenie bez badania.
zobacz więcej »


Biura rachunkowe nie muszą jeszcze rejestrować transakcji

Podmioty, które usługowo prowadzą księgi, nie muszą jeszcze rejestrować transakcji przekraczających wartość 15 tys. euro.
zobacz więcej »


Więcej firm nie zapłaci VAT

Wzrośnie limit obrotów uprawniający do zwolnienia z VAT. Nie wszystkim opłaca się jednak z niego korzystać.
zobacz więcej »

dodano: 2009-11-19 11:48Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.