.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Mikołaj w firmie, czyli bony i paczki z okazji Bożego Narodzenia

Okres świąt Bożego Narodzenia sprzyja szczególnego rodzaju premiowaniu pracowników (byłych i obecnych) przez pracodawców. Premia polega często na wręczeniu paczki lub bonu podlegającego wymianie na towar w wybranej jednostce handlowej. Ich zakup odbywa się w ramach środków ZFŚS albo obrotowych. Źródło finansowania ma wpływ na skutki podatkowe zarówno po stronie osoby otrzymującej tego rodzaju świadczenia, jak i po stronie podatnika, który go wręcza.
zobacz więcej »


Zatrudnianie niepełnosprawnych a obowiązek wpłat na PFRON

Do wpłat na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełno­sprawnych zobowiązani są pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy oraz nie osiągają co najmniej 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych. W takim przypadku zobowiązani są także do zarejestrowania się w Funduszu.
zobacz więcej »


Problemy dotyczące prowadzenia spraw kadrowych i płacowych, księgowości, prawnych zagadnień zatrudniania osób niepełnosprawnych

Zadaj pytanie ekspertom serwisu www.baza-wiedzy.pl
zobacz więcej »


Mniej pieniędzy dla pracodawców osób niepełnosprawnych, podwyżki dla nauczycieli, urzędnicy stracą dodatek

Sejm przyjął ustawę okołobudżetową.
zobacz więcej »


Jak udowodnić swoje prawo do świadczeń z ubezpieczenia?

ZUS od przyszłego roku zaprzestanie wydawania i poświadczania legitymacji ubezpieczeniowych. Jakie dokumenty wobec tego należy przedstawić chcąc skorzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej?
zobacz więcej »


Problemy stosowania prawa przez zakłady pracy chronionej
•• ZFRON – ewidencja wpływów i wykorzystania środków. •• Podwyższone koszty – wskazówki dotyczące aplikowania o refundacje na 2010 r.  •• Funkcjonowanie ZPChr w roku 2010  – wpływ zmian zawartych w projektach nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...) na dofinansowania do wynagrodzeń i ZFRON

26 listopada br. - szkolenie we Wrocławiu
zobacz więcej »


Rozliczenia z fiskusem – trzeba uważać na terminy i kruczki prawne

Nie ma sprawiedliwości w relacjach z fiskusem. Podatnicy mają krótkie i dolegliwe terminy, organy – miesiące na wydanie decyzji.
zobacz więcej »


Trzy lata na odzyskanie nienależnej renty

Taki termin na dochodzenie roszczeń wynika z przepisów ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Trzeba go liczyć od daty decyzji w sprawie, a nie od wstrzymania wypłaty.
zobacz więcej »


Księgowość – praktyka i wykształcenie pozwoli zdobyć certyfikat bez egzaminu

Aby usługowo prowadzić księgi, trzeba posiadać uprawnienia. Zdobędą je te osoby, które zdadzą specjalny egzamin. Nie każdy jednak musi do niego przystępować. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy trzeba wystawić korektę faktury?

Przedsiębiorca ma prawo i obowiązek skorygować wystawioną przez siebie fakturę VAT. Jak pisze Rzeczpospolita, w świetle rozporządzenia ministra finansów, regulującego zasady wystawiania faktur, korektę wystawia się...
zobacz więcej »


VAT a świadczenia złożone

Świadczenia złożone to transakcje obejmujące kilka elementów. Do kontrowersji dochodzi z reguły wtedy, gdy poszczególne elementy są traktowane w różny sposób przez przepisy o VAT. Wątpliwości pojawiają się, gdy podatnicy uważają, że całość świadczenia powinna być opodatkowana według niższej stawki, a organy skarbowe, że według różnych stawek bądź jednej.
zobacz więcej »


Odprawy emerytalne i rentowe w przypadku pracy na kilu etatach

Zasadą jest, zgodnie z art. 92 §2 kodeksu pracy, że pracownik, który już otrzymał odprawę, nie może się o nią ponownie ubiegać. Ta kwestia jednak budzi spore wątpliwości. Szczególnie gdy pracownik jest zatrudniony w kilku firmach.
zobacz więcej »

dodano: 2009-11-24 11:37Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.