.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zmiany w systemie rehabilitacji - PFRON rachunkiem bankowym

Info Baza (2009-11-27), autor: Info Baza

Zmiany w systemie rehabilitacji – PFRON rachunkiem bankowym

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostanie przekształcony w rachunek bankowy. Jego obsługą zajmie się Biuro Obsługi Funduszu. Zadania oddziałów PFRON trafią do marszałków województw.
zobacz więcej »


Problemy stosowania prawa przez zakłady pracy chronionej

Ostatni termin szkolenia - Katowice, 7 grudnia br.
zobacz więcej »


Zamiana umowy na czas nieokreślony na umowę na czas określony

Pracodawca wręczył pracownikowi wypowiedzenie zmieniające, proponując zmianę umowy na czas nieokreślony na umowę na czas określony, która zawiera zapis o możliwości jej rozwiązania za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Czy miał do tego prawo ? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Jakie błędy można poprawić notą korygującą?
 
Korygowanie błędów, które widnieją na fakturze, powinno odbywać się w sposób określony w przepisach dotyczących podatku VAT. Wszystkie błędy można poprawić fakturą korygującą. Jednak niektóre z nich można poprawić za pomocą noty korygującej.
zobacz więcej »


Rodzaje świadczeń wypadkowych z tytułu czasowej choroby

W związku z wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową ubezpieczonemu lub członkom rodziny ubezpieczonego zmarłego wskutek takiego wypadku lub choroby przysługują różnego rodzaju świadczenia. Między innymi są to świadczenia z tytułu czasowej choroby. Wśród nich wyróżniamy zasiłek chorobowy, zasiłek wyrównawczy oraz świadczenie rehabilitacyjne. – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Nabycie nieruchomości – nie tylko zaległości podatkowe wymagają dokładnego sprawdzenia

Badając, czy zbywca nieruchomości nie miał zaległości, nie wystarczy zwrócić się do urzędu skarbowego. Warto też wystąpić o stosowne zaświadczenie do organu gminy, organu celnego, PFRON czy ZUS.
zobacz więcej »


Nie zawsze warto zastępować umowę zleceniem

Każdy, kto zaczyna realizować umowy-zlecenia, powinien się liczyć z tym, że po przekroczeniu limitu obrotów 50 tys. zł (nie wliczamy do niego VAT) będzie musiał wystawiać faktury VAT. W pierwszym roku działalności limit liczy się w proporcji do okresu działalności gospodarczej prowadzonej w roku podatkowym.
zobacz więcej »


Brak lekarzy orzeczników powoduje opóźnienia w rentach

Do trzech miesięcy wydłużył się termin oczekiwania na badanie przez komisję lekarską osób ubiegających się o renty.  Do rzecznika praw obywatelskich napływa coraz więcej skarg osób ubiegających się o renty.  – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Likwidacja uszkodzonych towarów bez VAT

W hurtowni artykułów budowlanych została przeprowadzona inwentaryzacja, która wykazała uszkodzenia części towarów, czego skutkiem była utrata ich wartości handlowej. Sporządzony został protokół likwidacyjny z opisem przyczyn likwidacji. Czy należy likwidację towarów opodatkować VAT lub skorygować odliczony przy ich zakupie podatek naliczony? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy w Bydgoszczy powstanie największe, nowoczesne, obsługujące mieszkańców całej Polski centrum rehabilitacji?

Już za dwa lata w Bydgoszczy może powstać pierwszy w Polsce ośrodek przygotowań paraolimpijskich i największe w kraju centrum rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »

dodano: 2009-11-27 10:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.