.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Co grozi za niepłacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego?

Dziennik Gazeta Prawna (2009-11-28), autor: Katarzyna Żaczkiewicz, oprac.: AB

Za posiadanie niezarejestrowanego telewizora lub radia grozi kara, ale z dużym prawdopodobieństwem nie będzie ona wykonana.

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, zgodnie  ustawą o opłatach abonamentowych kontrolę rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych oraz obowiązku opłacenia abonamentu prowadzi Poczta Polska.

W przypadku stwierdzenia niezarejestrowanego telewizora lub radia naczelnik urzędu pocztowego wydaje decyzję. Decyzja taka nakazuje rejestrację i ustala wysokość opłaty za używanie.

Przepisy nie wskazują jednak terminu, w którym powinna zostać uiszczona należność wymierzona taką decyzją. Uniemożliwia to stwierdzenie upływu terminu do zapłaty. Co więcej, blokuje to wierzyciela (pocztę) odnośnie do podejmowania dalszych działań niezbędnych do wszczęcia egzekucji administracyjnej.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 28 listopada 2009 r.

 


dodano: 2009-11-29 17:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.