.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Uprawnienia do wypłaty świadczeń chorobowych w 2010 r.

Info Baza (2009-12-01), autor: Info Baza

Uprawnienia do wypłaty świadczeń chorobowych w 2010 r.
 
Wynagrodzenie za czas choroby pracownik otrzymuje wyłącznie z zakładu pracy, bez względu na wielkość firmy i stan zatrudnienia. Inaczej jest w przypadku zasiłków chorobowych oraz pozostałych świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Tu bowiem o uprawnieniu do wypłaty świadczeń przez cały rok kalendarzowy decyduje liczba osób zgłoszonych do ubezpieczenia chorobowego na dzień 30 listopada poprzedniego roku.
zobacz więcej »


Sprzedaż środka trwałego sfinansowanego z ZFRON

Spółka sprzedała środek trwały finansowany z dużego ZFRON-u. Czy zwracając na ZFRON niezamortyzowaną wartość środka trwałego, należy przekazać ją w całości na duży ZFRON, czy podzielić: 15% na IPR, 10% Pomoc Indywidualną? Czy ta zasada obowiązuje zawsze również jeśli środek byłby finansowany z IPR?
zobacz więcej »


Inspekcja nie będzie wydawać opinii o stanowisku pracy

Firmy nie będą musiały już czekać na opinię Państwowej Inspekcji Pracy, aby mogły zatrudnić osobę ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
zobacz więcej »


Czas pracy – regulacje prawne, praktyka stosowania przepisów oraz najlepsze rozwiązania w firmach produkcyjnych, usługowych oraz u pracodawców osób niepełnosprawnych. Rozwiązania dotyczące czasu pracy w pakiecie antykryzysowym

Szkolenia w Krakowie i Łodzi
zobacz więcej »


Wskaźnik waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przyjętej do obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego w I kwartale 2010 r.

Obwieszczenie Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 listopada 2009 r.
zobacz więcej »


Zasiłek opiekuńczy także dla biznesmena

Jeżeli osoba prowadząca działalność gospodarczą musi zająć się dzieckiem, to ma szanse otrzymać z ZUS zasiłek opiekuńczy – pisze Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


PIT – odliczenia wydatków na leki

Kupując leki, odliczymy różnice, między poniesionymi w danym miesiącu wydatkami a kwotą 100 zł.
zobacz więcej »


VAT a uczestnictwo w targach międzynarodowych

Zgodnie z art. 53 dyrektywy 2006/112/WE miejscem świadczenia usług oraz świadczenia usług pomocniczych związanych z działalnością kulturalną, artystyczną, sportową, naukową, edukacyjną, rozrywkową lub podobną, taką jak targi i wystawy, w tym świadczenia usług przez organizatorów takiej działalności, jest miejsce, w którym ta działalność faktycznie jest wykonana. Przepis ten znalazł odzwierciedlenie w art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. a) ustawy o VAT.
zobacz więcej »


Można odliczyć koszty leczenia i rehabilitacji

Niepełnosprawni oraz osoby które ich utrzymują, mogą pomniejszyć dochód o wydatki na rekonwalescencję oraz rzeczy ułatwiające codzienną egzystencję.
zobacz więcej »


Świadczenia urlopowe a podatek dochodowy od osób fizycznych

Wypłacamy pracownikom świadczenia urlopowe zgodnie z art. 3 ust. 3 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Czy są one objęte ulgą, jaką od 22 sierpnia 2009 r. wprowadza ustawa o PIT (w art. 21 ust.1 pkt 67)? – Pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2009-12-01 11:03Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.