.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zniżki i ulgi dla emerytów i rencistów

Info Baza (2009-12-04), autor: Info Baza

Zniżki i ulgi dla emerytów i rencistów

Osoby starsze mogą korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych ulg - w opłatach za abonament RTV czy leki, podczas podróży czy przy wyrabianiu dokumentów.
zobacz więcej »


Koszty płacy bez ekwiwalentu

Czy do poz. 42 w INF-D-P (wynagrodzenie osiągane) doliczamy obowiązkowe składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe, wypadkowe, fundusz pracy i FGŚP od ekwiwalentu urlopowego? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Świąteczna pomoc dla pracowników a rozliczenie VAT

W okresie przedświątecznym większość pracodawców wręcza swoim pracownikom paczki świąteczne, których zakup finansowany jest z ZFŚS. Zdarza się, że w zależności od sytuacji materialnej danego pracownika, paczki te są przekazywane za częściową odpłatnością lub nieodpłatnie. Wówczas powstaje wątpliwość, czy przekazanie takie podlega opodatkowaniu VAT.
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Nowe miejsca i terminy szkoleń
zobacz więcej »


Ulgi podatkowe dla firm organizujących szkolenia

Przedsiębiorcy organizujący projekty szkoleniowe dla swoich pracowników mogą uzyskać wsparcie w postaci ulg w spłacie zobowiązań podatkowych.
zobacz więcej »


Przedsiębiorca zapłaci mniejsze składki, jeśli był na zwolnieniu lekarskim

Wraz z dwoma wspólnikami prowadzę działalność gospodarczą w ramach spółki jawnej. Sam zgłosiłem się do ZUS jako płatnik składek i osoba ubezpieczona i opłacam za siebie składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Na początku listopada przez pięć dni byłem chory i otrzymałem zwolnienie lekarskie. Czy w takiej sytuacji mogę pomniejszyć składki opłacane do ZUS za ten miesiąc. – Pyta czytelnik  Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy sprzedający w sieci staje się przedsiębiorcą?

Gdy internauta sprzedający swoje rzeczy za pośrednictwem portali aukcyjnych działa w sposób zorganizowany, ciągły i kieruje się chęcią zysku powinien zarejestrować firmę.
zobacz więcej »


W sprawozdaniu finansowym trzeba ująć ryzyko

Spadek zamówień, wahania kursów walut, zmiany w prawie i utrata dostępu do kredytu to najważniejsze rodzaje ryzyka, na które dziś wskazują firmy.
zobacz więcej »


Renata socjalna – co kwartał inny limit dorabiania

Dodatkowe pobory dla osób na rencie socjalnej od 1 grudnia nie mogą przekroczyć 934,50 zł. Jeśli będą wyższe, świadczenie zostanie zawieszone.
zobacz więcej »

dodano: 2009-12-04 10:49Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.