.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Raporty za niepracującą matkę

Info Baza (2009-12-05), autor: Info Baza

Raporty za niepracującą matkę

– Pracownica w listopadzie tuż po urlopie macierzyńskim przeszła na urlop wychowawczy. Czy mam wypełniać za nią dokumenty, choć firma zatrudnia trzech pracowników, a zasiłki wypłaca ZUS? – Pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Podatek zryczałtowany od umów zlecenia w PIT-4R i PIT-11

W praktyce w trakcie 2009 r. występowały sytuacje, gdy płatnik obowiązany do poboru zaliczki na podatek od umowy zlecenia (o dzieło), od dokonanego świadczenia pobierał podatek zryczałtowany. Powstaje w tej sytuacji pytanie, czy podatek ten powinien być ujęty w PIT-8AR, czy też przychód z umowy zlecenia (o dzieło) i pobrany od niego podatek należy wykazać w PIT-4R i PIT-11.
zobacz więcej »


Baza Wiedzy – świąteczna promocja dostępu do działu pytań i odpowiedzi

Wszystkie osoby, które do 24 grudnia 2009 r. wykupią roczny dostęp do serwisu, otrzymają dodatkowo miesiąc dostępu gratis
zobacz więcej »


Renty do zmiany

Nad projektem ustawy o rentach ciągle trwa dyskusja, ale zmiany są nieuchronne.
zobacz więcej »
Fundusz Emerytur Pomostowych a wynagrodzenia za grudzień 2009 r.
 
Od 2010 r. pracodawcy zaczną odprowadzać nową składkę – na Fundusz Emerytur Pomostowych. Powinna być ona opłacana za pracownika, który urodził się po 31 grudnia 1948 r. i wykonuje pracę w szczególnych warunkach lub charakterze, o których mowa w art. 3 ust. 1 i 3 ustawy z 19 grudnia 2008r. o emeryturach pomostowych. – Czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Co do zasady po narodzinach dzieckiem zajmuje się matka

Zatrudniony nie ma szans na zasiłek opiekuńczy na żonę, która po porodzie wróciła ze szpitala do domu i może piastować noworodka.
zobacz więcej »


Praca osób niepełnosprawnych ułatwia walkę z kryzysem

Dofinansowania do pensji oraz zwolnienie z wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mogą ułatwić firmom przezwyciężanie skutków kryzysu gospodarczego. Na taką pomoc, mogą liczyć firmy, które zatrudnią niepełnosprawnych pracowników.
zobacz więcej »


Pakiet antykryzysowy – wyśrubowane warunki dla przedsiębiorców występujących o publiczną pomoc

Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych po ustaleniach z przedsiębiorcą określa, w jakiej wysokości oraz na jaką pomoc publiczną może on liczyć. – Czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pieniądze na trudne czasy

Choroba, niemożność samodzielnego funkcjonowania, śmierć jedynego żywiciela rodziny, opieka nad niepełnosprawnym krewnym. To sytuacje, w których można się starać o dodatkowe pieniądze. – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Został niecały miesiąc na odzyskanie VAT za 2007 r.

Jeszcze w rozliczeniu za grudzień można skorzystać z ulgi na złe długi z faktur wystawionych w 2007 r. O tym terminie muszą pamiętać wszyscy podatnicy, którzy mają niezapłacone faktury sprzed dwóch lat.
zobacz więcej »


Kiedy przysługuje renta uzupełniająca z tytułu wypadku przy pracy

Wypadek przy pracy może być kwalifikowany jako czyn niedozwolony w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. W takiej sytuacji – po otrzymaniu świadczeń z tzw. ustawy wypadkowej – pracownik może dochodzić uzupełniających świadczeń cywilnoprawnych.
zobacz więcej »

dodano: 2009-12-05 09:54Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.