.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe zasady wypłacania ekwiwalentu za urlop

Info Baza (2009-12-11), autor: Info Baza


Nowe zasady wypłacania ekwiwalentu za urlop

Od 3 listopada 2009 r. obowiązuje znowelizowane rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Rzeczpospolita omówiła najważniejsze zmiany.
zobacz więcej »


Senat chce ratować PFRON przed niewypłacalnością

Z powodu zmian w przepisach zagrożona będzie działalność Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Firmy mogą nie dostawać pomocy na zatrudnienie niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Wyliczanie stanu zatrudnienia na potrzeby PFRON
 
Spółka zatrudnia obecnie 29 pracowników w różnym wymiarze czasu pracy i chce sprawdzić, czy ciąży na niej obowiązek wpłat na PFRON. Kogo należy zaliczyć do pracowników? Czy pracownikiem jest również prezes zarządu pełniący swoją funkcję na podstawie aktu powołania?
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Już w środę, 16 grudnia szkolenie w Poznaniu
zobacz więcej »


Formularz INF-O-PP: czy wykazywać refundacje składek?

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, korzystający z refundacji składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe z PFRON, zatrudnił niepełnosprawnego pracownika, do wynagrodzenia którego otrzymuje dofinansowanie z PFRON. Czy w przesyłanym do Funduszu formularzu INF-O-PP powinien uwzględnić refundacje?
zobacz więcej »


Zarząd zapłaci za zaległości składkowe

Członkowie zarządu solidarnie odpowiadają za niezapłacone przez spółkę z o.o. należności na ubezpieczenia społeczne,  jeśli wcześniejsza egzekucja wobec przedsiębiorcy okazała się bezskuteczna.
zobacz więcej »


Co zrobić, gdy zaginą faktury?

Konsekwencje zagubienia faktury będą różne w zależności od tego, czy chodzi o faktury dokumentujące sprzedaż, których wystawienie skutkowało powstaniem podatku należnego, czy o faktury dokumentujące zakupy, z wykazanym w nich podatkiem naliczonym. – Czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak przygotować dotychczasowych pracowników na przyjęcie do pracy osoby niepełnosprawnej?
zobacz więcej »


Baza Wiedzy – świąteczna promocja dostępu do działu pytań i odpowiedzi

Wszystkie osoby, które do 24 grudnia 2009 r. wykupią roczny dostęp do serwisu, otrzymają dodatkowo miesiąc dostępu gratis
zobacz więcej »


Kogo nie ma w spisie, ten nie dostanie emerytury pomostowej

Pominięty w ewidencji pracujących w szczególnych warunkach lub charakterze może poskarżyć się Inspekcji Pracy. Ale dopiero w przyszłym roku – pisze Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Przedsiębiorca musi sam zadbać o swoją emeryturę

Przedsiębiorcy przeważnie odprowadzają do ZUS minimalne dopuszczalne przez przepisy składki. Muszą więc szukać alternatywnych sposobów finansowania emerytury. Im wcześniej zaczną, tym więcej będą mogli oszczędzić. – Czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Liczne pomysły zmian przepisów dotyczących rent

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w ostatnim czasie Polskę obiegła informacja, że rząd rozważa zmiany dotyczące składki rentowej, min. jej podniesienie. Spadła ona z 13 proc. do 6 proc. w 2007 r., za rządów minister Zyty Gilowskiej.
zobacz więcej »

dodano: 2009-12-11 11:04Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.