.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pełna amortyzacja samochodu jest możliwa

Info Baza (2009-12-15), autor: Info Baza

Pełna amortyzacja samochodu jest możliwa

Firmy mogą wrzucać w koszty całe odpisy amortyzacyjne, aż ich łączna wartość zrówna się z kwotą limitu 20 tys. euro – pisze Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Czy budżet odda kierowcom 1,7 mld zł? – Opłata recyklingowa niezgodna z unijnymi przepisami

Wynosząca 500 zł opłata recyklingowa od aut jest niezgodna z unijnymi przepisami - twierdzi Bruksela.
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy i systemie ubezpieczeń społecznych

Już w środę, 16 grudnia pierwsze szkolenie nowego cyklu z Marzeną Ignasiak
zobacz więcej »


Ewidencja uprawnionych do pomostówki nie dla każdego
zobacz więcej »


Może zabraknąć pieniędzy na turnusy rehabilitacyjne

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, powiaty mogą ograniczać wydatki m.in. na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych oraz na likwidację barier komunikacyjnych i architektonicznych.
zobacz więcej »


Kolejne PIT-y bez kwalifikowanego e-podpisu

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie możliwości składania kolejnych zeznań podatkowych drogą elektroniczną, bez konieczności stosowania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Chodzi o przekazywanie za pomocą systemu e-Deklaracje zeznań PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. Zmiany mają wejść w życie od początku 2010 r.
zobacz więcej »


Obowiązek meldunkowy

Każdy, kto posiada polskie obywatelstwo i stale przebywa na terytorium RP, jest obowiązany zameldować się w miejscu pobytu stałego. Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych nakłada obowiązek meldunkowy nie tylko na obywateli polskich ale i na cudzoziemców. Zameldować trzeba się najpóźniej do końca czwartej doby pobytu pod określonym adresem. – Czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Uzupełnieniem sprawozdania finansowego jest sprawozdanie z działalności

Sprawozdanie z działalności obejmuje istotne informacje o stanie majątkowym i sytuacji finansowej. Musi być w nim zawarta ocena uzyskiwanych efektów oraz wskazanie czynników ryzyka i opis zagrożeń.
zobacz więcej »


Czynsz dzierżawny nie zwiększa wartości inwestycji

Spółka z o.o. dzierżawi grunt od swojego głównego udziałowca (osoby fizycznej). Buduje na nim budynek na swoją siedzibę. Czynsz jest ustalony w sposób rynkowy i płacony co miesiąc. Czy należy doliczyć go do wartości początkowej budynku, czy można zaliczyć bezpośrednio do kosztów podatkowych? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dotacja na ponowne otwarcie firmy przez osobę niepełnosprawną
 
Jestem osobą niepełnosprawną. Ponad dwa lata temu zlikwidowałam prowadzoną firmę – usługi krawieckie. Obecnie chciałabym ubiegać się o dotację z urzędu pracy na ponowne otwarcie zakładu. Czy wcześniejsze prowadzenie własnej firmy dyskwalifikuje mnie w ubieganiu się o takie wsparcie?
zobacz więcej »


Będą zmiany w ustawie o telepracy

Z kodeksu pracy mogą zniknąć przepisy nakładające na pracodawców obowiązek wyposażania mieszkań telepracowników w ergonomiczny i zgodny z przepisami BHP sprzęt. Dwa lata po wprowadzeniu do kodeksu pracy przepisów o telepracy okazuje się, że pracodawcy unikają tej formy zatrudnienia.
zobacz więcej »


Wolontariusz nie jest pracownikiem

Organizacje pożytku publicznego nie mogą wykorzystywać ochotników do prowadzenia działalności gospodarczej.
zobacz więcej »


callcenter
» NASZE KSIĄŻKI «

1

"POMOC FINANSOWA NA ZATRUDNIENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w tym dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, refundacje składek ZUS dla osób niepełnosprawnych prowadzących działalność gospodarczą oraz refundacje składek na ubezpieczenia społeczne niepełnosprawnych rolników lub rolnika zobowiązanego do opłacania składek za niepełnosprawnego domownika"

 
dodano: 2009-12-15 11:36Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.