.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Obowiązki przedsiębiorców na początku roku

Info Baza (2009-12-31), autor: Info Baza

Obowiązki przedsiębiorców na początku roku
 
Nowy rok wiąże się z koniecznością dopełnienia przez przedsiębiorców pewnych obowiązków. Chodzi w szczególności o wniesienie należnych opłat, złożenie stosownych deklaracji i zestawień. Kto i z jakich obowiązków oraz w jakim terminie musi się wywiązać?
zobacz więcej »


ZUS: modyfikacje w drukach, kodach i sposobie rozliczeń od nowego roku

Usunięcie kodu 0412, zmiana w opisach kodów do umów-zleceń oraz wprowadzenie nowego formularza ZUS ZSWA to nie jedyne nowości, jakie przynosi nowe rozporządzenie w sprawie druków ZUS.
zobacz więcej »


Urlopy i zwolnienia z pracy niepełnosprawnych pracowników

Co do zasady pracownikowi przysługuje 20 lub 26 dni wypoczynku. Na dłuższy wypoczynek mogą liczyć przede wszystkim osoby niepełnosprawne.
zobacz więcej »


Składka na Fundusz Pracy za grudzień 2009 r.
 
Zatrudnionemu w firmie pracownikowi wypłacam pensję w kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę. Czy wypłacając mu w styczniu 2010 r. wynagrodzenie należne za grudzień 2009 r. w kwocie 1.276 zł, będę musiał wyliczyć za niego składkę na Fundusz Pracy?
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Szkolenia we Wrocławiu (6 stycznia 2010 r.), Katowicach (7 stycznia), Warszawie (18 stycznia), Łodzi (19 stycznia), Bydgoszczy (28 stycznia), Gdańsku (29 stycznia)
zobacz więcej »


Można pożegnać osobę, której długo nie ma w firmie

Sytuacje, w których pracodawca ma prawo rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z przyczyn niezawinionych przez pracownika, zostały wymienione w art. 53 k.p. Jak pisze Rzeczpospolita, zgodnie z art. 53 § 1 pkt 1 k.p. pracodawca może rozwiązać z podwładnym bez wypowiedzenia angaż, jeżeli jego nieobecność z powodu choroby trwa
zobacz więcej »


Wynajem nieruchomości pozbawi prawa do ryczałtu

Zawarcie umowy najmu nieruchomości w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wyklucza możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Potwierdza to interpretacja Izby Skarbowej w Warszawie z 16 grudnia 2009 r. (IPPB1/415-747/09-2/ES) − czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pracodawcą może być także osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, staje się nim z chwilą zatrudnienia pierwszego pracownika. Oznacza to, że musi dopełnić ciążących na niej obowiązków...
zobacz więcej »


Nowe składki od 2010 r.

Od 2010 r. zatrudnianie zewnętrznych zleceniobiorców i pracujących w szczególnych warunkach będzie droższe.
zobacz więcej »

dodano: 2009-12-31 10:35Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.