.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowa, dostosowania do zmian obowiązujących od 1 stycznia 2010 r. wersja programu Płatnik

Informacja ZUS z 31 grudnia 2009 r.
zobacz więcej »


System informatyczny "EKO - OPŁATY" - oferta handlowa dla przedsiębiorców (termin składania deklaracji do 31 stycznia 2010 r.)

Wiele Firm nie zdaje sobie sprawy z faktu, że podlega rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie zakresu i sposobu przekazywania informacji dotyczących zanieczyszczania powietrza (Dz. U. z 2008 r., nr 216, poz. 1377).
zobacz więcej »


Nowe zasady ubiegania się przez podatników podatku od towarów i usług o zwrot VAT zapłaconego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej

Opracowanie Ministerstwa Finansów z 31 grudnia 2009 r.
zobacz więcej »


Od 1 stycznia 2010 r. nastąpi zmiana zasad ustalania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

Informacja Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z 28 grudnia 2009 r.
zobacz więcej »
Czy rodzice mogą wspólnie korzystać z urlopu wychowawczego?

Chciałabym chociaż przez pewien czas zająć się dzieckiem wspólnie z moim mężem. Czy jest możliwość jednoczesnego korzystania z urlopu wychowawczego przez oboje z rodziców? – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy można umorzyć należności wobec PFRON?

Moja firma ma problemy finansowe i od kilku miesięcy nie reguluję wpłat na PFRON ze względu na brak środków. Czy możliwe jest umorzenie tych wpłat przez Fundusz z powodu mojej trudnej sytuacji finansowej – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Przestój w pracy – konsekwencje dla pracodawcy i pracownika

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, przestój może wynikać z przyczyn leżących po stronie pracodawcy lub pracownika. Podział ten ma zasadnicze znaczenie ze względu na prawo do wynagrodzenia.
zobacz więcej »


Objawy choroby zawodowej uzasadniają przeniesienie do innej pracy

Pracodawca ma obowiązek przenieść pracownika do innej pracy zarówno wtedy, gdy stał się on niezdolny do wykonywania dotychczasowej pracy wskutek choroby zawodowej, jak i w razie stwierdzenia u niego objawów wskazujących na jej powstawanie – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy pracodawca musi przystosować stanowisko pracy do stanu zdrowia pracownika?

Pracownik doznał w pracy urazu wskutek upadku z dużej wysokości. Orzeczeniem powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności ustalono u niego lekki stopień niepełnosprawności. Po zakończeniu leczenia ten pracownik zgłosił się do swojego pracodawcy, domagając się przystosowania stanowiska pracy do stanu zdrowia, bowiem utracił on zdolność do wykonywania pracy na wysokościach. Pracodawca w odpowiedzi wręczył mu wypowiedzenie, wskazując że do wypadku doszło z uwagi na niezachowanie należytej ostrożności. Czy miał on rację? – pyta Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-04 11:57Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.