.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pomoc finansowa na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w 2010 roku

Celem szkolenia jest przedstawienie źródeł finansowania oraz omówienie procedur pozyskiwania i rozliczeń dofinansowań i refundacji, na jakie w 2010 roku mogą liczyć pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne.
zobacz więcej »


Błędy i braki w zaświadczeniach lekarskich ZUS ZLA

Niezdolność do pracy z powodu choroby lub opieki nad chorym członkiem rodziny uprawnia osoby ubezpieczone do ubiegania się o przyznanie świadczenia chorobowego lub zasiłku opiekuńczego. Chorobę należy jednak odpowiednio udokumentować. Służy do tego formularz ZUS ZLA. Niestety, przedkładane przez pracowników zwolnienia lekarskie często zawierają różnego rodzaju błędy i braki.
zobacz więcej »


Dofinansowanie wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika będzie niższe

Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne otrzymają w rym roku niższą pomoc, niż się spodziewały. Dotyczy to zwłaszcza otwartego rynku pracy. To skutek nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...). Nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia 2010 r. – pisze Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Prowadzenie ksiąg rachunkowych przy użyciu komputera będzie łatwiejsze

Stanowisko Komitetu Standardów Rachunkowości wyjaśni sposób komputerowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
zobacz więcej »

Jak należy wycenić majątek firmy na dzień bilansowy?

Dla celów sprawozdania finansowego składniki majątku należy wyceniać z zachowaniem zasady ostrożności. W przypadku należności będzie to polegało na zbadaniu, czy nie ma podstaw do dokonania odpisu aktualizującego jej wartość – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Co zrobić, by uniknąć wpłat na PFRON?

Zatrudnienie w mojej spółce od 1 stycznia wyniosło 26 osób. Wobec tego będę musiał dokonywać wpłat na PFRON. Jak uniknąć tego obciążenia? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Emerytury: spośród świadczeń przyznanych w ubiegłym roku około 70% to te obliczane według dotychczasowych zasad

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w 2009 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął wypłacać świadczenia obliczane według nowych, zreformowanych zasad – dla urodzonych po 31 grudnia 1948 r.
zobacz więcej »


Inwestycja w szkolenia

Jak czytamy w magazynie „Personel Plus”, szkolenie przede wszystkim jest postrzegane jako koszt. Czasem jako koszt konieczny, częściej jednak jako całkowicie zbędny, ponoszony głównie po to, żeby dać pracownikowi bodziec, aby nie odszedł z firmy. Takie podejście jest samosprawdzającym się proroctwem – szkolenia kupowane przez firmę bez koordynacji, bez powiązania z celami organizacji i prowokowane przez pracowników, a nie samą organizację, rzeczywiście nie mają sensu i są nie tylko kosztem, ale wręcz marnotrawstwem pieniędzy.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-07 12:00Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.