.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak sporządzić deklarację PIT-4R za 2009 rok?

Info Baza (2010-01-11), autor: Info Baza

Jak sporządzić deklarację PIT-4R za 2009 rok?

Do 1 lutego 2010 r. (w tym roku 31 stycznia przypada w niedzielę) płatnicy pobierający zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych w trakcie 2009 r. zobowiązani są do przesłania do urzędów skarbowych deklaracji rocznej o pobranych zaliczkach. Do jej sporządzenia służy formularz PIT-4R – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Bezzwrotna pomoc UE dla firm dotkniętych kryzysem

Ministerstwo rozwoju regionalnego przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie pomocy finansowej skierowanej do firm, które popadły w kłopoty na skutek kryzysu po 1 lipca 2008 r. Bezzwrotna pomoc finansowa dla firm dotkniętych kryzysem ma być udzielana tylko do końca roku.
zobacz więcej »


ZFRON: umorzona pożyczka udzielona osobie niepełnosprawnej nie podlega opodatkowaniu

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej (IPPB2/415-603/09-2/MK1) wyjaśnił, jak rozliczać umorzenie pożyczki osobom niepełnosprawnym. W rozpatrywanej sprawie, podatnik posiadał status zakładu pracy chronionej a na podstawie regulaminu ZFRON udzielane są pracownikom niepełnosprawnym pożyczki, które mogą być umarzane do wysokości 80 proc.
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Na szkoleniu zostaną również przedstawione zmienione zasady pracy w nowej wersji programu Płatnik

Szkolenia w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Bydgoszczy
zobacz więcej »


Program Płatnik – nowy certyfikat CA-ZEW

Komunikat ZUS z 5 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


PIT-37 i PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 – rozliczenia roczne przez Internet bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego

Informacja Ministerstwa Finansów z 31 grudnia 2009 r.
zobacz więcej »


W styczniu można zmienić stawkę amortyzacji

Jak pisze Rzeczpospolita, odpisy można zmniejszyć albo od razu na początku amortyzacji (począwszy od miesiąca, w którym środek trwały został wprowadzony do ewidencji), albo od pierwszego miesiąca następnego roku podatkowego. Jeśli więc w styczniu 2009 r. zmniejszyliśmy odpisy, to od początku 2010 r. możemy wrócić do podstawowej stawki.
zobacz więcej »


Sprostowanie świadectwa pracy

Sąd Najwyższy w uchwale z 4 listopada 2009 r. (sygn. akt. I PZP 4/09) stwierdził, że pracownik nie może skutecznie dochodzić sprostowania świadectwa pracy w części dotyczącej stwierdzenia, że stosunek pracy został rozwiązany przez pracodawcę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
zobacz więcej »


Od biletów na komunikację dla zatrudnionych nie ma ZUS

Z wyroku Sądu Najwyższego z 2 grudnia 2009 r. (I UK 201/09) wynika, że pracodawca nie musi płacić składek na ubezpieczenia społeczne ani zdrowotne od ekwiwalentów pieniężnych wypłacanych za bilety na dojazdy do pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-11 11:26Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.