.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Gdzie wykazać zaliczkę (podatek) od umowy zlecenia?

Info Baza (2010-01-19), autor: Info Baza

Gdzie wykazać zaliczkę (podatek) od umowy zlecenia?

Zarówno zaliczka, jak i podatek od należności z umów zlecenia (o dzieło) podlegają wykazaniu w rocznych deklaracjach, oznaczonych odpowiednio PIT-4R i PIT-8AR. Ponadto przychód, od którego została pobrana zaliczka, płatnik musi wykazać zleceniobiorcy w PIT-11. Jak jednak postąpić, gdy w trakcie roku zamiast zaliczki błędnie został pobrany zryczałtowany podatek?
zobacz więcej »


PIT: nowości z 2009 roku rzutują na sposób rozliczenia w roku bieżącym

Wiele istotnych zmian dla podatników PIT nastąpiło w trakcie 2009 r.,  będą one miały znaczenie także dla rozliczenia tego podatku w 2010 r. – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nowe rozporządzenie w sprawie dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych

15 stycznia 2010 r. minister Jolanta Fedak podpisała Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Dwa ostatnie terminy szkolenia: Bydgoszcz (28 stycznia) i Gdańsk (29 stycznia)
zobacz więcej »


Termin złożenia INF-W za II półrocze 2009 r. mija 20 stycznia

Termin złożenia przez pracodawców o statusie zakładu pracy chronionej lub zakładu aktywności zawodowej informacji za II półrocze 2009 r. dotyczącej warunków legitymowania się tym statusem mija 20 stycznia – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


VAT: jak odróżnić siedzibę firmy od miejsca prowadzenia działalności?

Od początku 2010 r. miejscem świadczenia usług transgranicznych świadczonych na rzecz kontrahentów będących podatnikami VAT – bez względu na to, czy mają, czy nie siedzibę na terytorium Unii Europejskiej – jest kraj siedziby usługobiorcy lub kraj, w którym ma on swojej stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


VAT: ułatwienia w rozliczaniu transakcji unijnych i nowe obowiązki rejestracyjne

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, od 1 stycznia 2010 r., zmieniło się kilka ważnych zasad dotyczących rozliczania podatku VAT. Zmianie uległy...
zobacz więcej »


Co zrobić z przedwcześnie wystawioną fakturą?

Zdarza się, że faktura jest wystawiana jeszcze przed wykonaniem sprzedaży i przyjęciem jakiejkolwiek zaliczki. Jakie są tego skutki dla nabywcy?
zobacz więcej »


Jak dla potrzeb rachunkowości ujmować niedobory i nadwyżki inwentaryzacyjne?

To, co wykazują stany ewidencyjne składników majątkowych na kontach księgowych, może się różnić od ich rzeczywistego stanu. Podstawowym narzędziem, które pozwoli to zweryfikować, jest inwentaryzacja – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Jak pozbyć się starego auta?

Za stary samochód w legalnej stacji demontażu dostaniemy od 200 do 500 złotych. W szarej strefie ta cena rośnie nawet o 200 złotych. Skorzystanie z szarej strofy może jednak  obrócić się przeciwko nam.
zobacz więcej »


Prawidłowe księgowanie wpłaconych zaliczek

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, pod koniec roku spółki wpłacają zaliczki na różnego rodzaju dostawy, które zostaną zrealizowane w kolejnym okresie sprawozdawczym. Uiszczone przez spółkę środki pieniężne ujmuje się w aktywach bilansu w zależności od tego, co będzie przedmiotem dostawy.
zobacz więcej »


PIT: decyzję, jak rozliczać się z fiskusem należy podjąć do 22 lutego

Zawiadomienie o formie płacenia zaliczek muszą składać tylko ci przedsiębiorcy, którzy chcą ją zmienić. Skontaktować się z fiskusem muszą także firmy dopiero rozpoczynające działalność, które chcą rozliczać się co kwartał.
zobacz więcej »


Dzięki jednorazowej amortyzacji można obniżyć PIT

Jednorazowy odpis pozwala na wykazanie wyższych kosztów podatkowych, co skutkuje obniżeniem PIT.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w 2010 roku

Szkolenia w Warszawie (21 stycznia 2010 r.), Katowicach (27 stycznia), Poznaniu (28 stycznia), Łódź (29 stycznia), Bydgoszcz (2 lutego), Gdańsk (3 lutego), Olsztyn (4 lutego), Wrocław (7 lutego), Rzeszów (11 lutego), Kraków (12 lutego)
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-19 12:34Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.