.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych w 2010 r. – jakie dokumenty przekazujemy do PFRON?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, firmy muszą składać miesięczne informacje o wynagrodzeniach, zatrudnieniu i stopniach niepełnosprawności zatrudnionych pracowników: formularz INF-D-P z wnioskiem o wypłatę miesięcznego dofinansowania za miesiąc (Wn-D ). Składa się go do 20 dnia miesiąca następującego. Od 1 stycznia 2009 r. pracodawcy muszą do wniosku Wn-D dołączyć dane o wysokości otrzymanej pomocy publicznej i pomocy de mininis lub o braku takiej pomocy tzw. INF-O-PP.
zobacz więcej »


W ferie zimowe urzędy kontroli skarbowej wzmogą kontrole kas fiskalnych

Informacja Ministerstwa Finansów z 19 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Dwa ostatnie terminy szkolenia: Bydgoszcz (28 stycznia) i Gdańsk (29 stycznia)
zobacz więcej »
zobacz więcej »


Czy pracodawca musi przygotować wniosek o świadczenie przedemerytalne?

Pracuję w komórce kadrowej pewnej spółki, która przeprowadziła restrukturyzację zatrudnienia. Jeden ze zwolnionych pracowników zwrócił się do nas z żądaniem przygotowania wniosku o świadczenie przedemerytalne wraz z niezbędnymi dokumentami oraz przesłanie go do ZUS. Czy mamy taki obowiązek? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Więcej firm może uniknąć VAT

Jak donosi Rzeczpospolita od 1 stycznia obowiązuje nowy, znacznie wyższy niż dotychczas limit zwolnienia podmiotowego od VAT. W przyszłym roku próg ten ponownie zostanie zmieniony.
zobacz więcej »


Korekta stawki VAT powoduje zmianę wysokości przychodu

Jeżeli organ kontroli skarbowej skoryguje obrót o należny VAT, to ma to wpływ na przychód w podatku dochodowym. Korekta przychodu, wynikająca ze zmiany (korekty) stawki VAT, powinna nastąpić w roku osiągnięcia przychodu.
zobacz więcej »


Firmy przekonały się wreszcie do e-urzędów

Liczba rocznych deklaracji PIT składanych drogą internetową wzrośnie w tym roku dwukrotnie. Przedsiębiorcy mogą już wysłać ponad 80 e-deklaracji.
zobacz więcej »


Opłaty środowiskowe są źle ściągane

Z raportu łódzkiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli wynika, że urzędy marszałkowskie i wojewódzkie inspektoraty ochrony środowiska opieszale egzekwują opłaty i kary za korzystanie ze środowiska naturalnego.
zobacz więcej »


Powiatom zabraknie pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnych

Coraz więcej osób niepełnosprawnych ubiega się o dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych lub do zakupu sprzętu ortopedycznego. Powiaty dostaną w tym roku mniej pieniędzy na realizację tych zadań – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-25 10:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.