.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Techniczna obsługa systemu SODiR

Info Baza (2010-01-26), autor: Info Baza

Techniczna obsługa systemu SODiR

Opracowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w 2010 roku

Szkolenia w Katowicach (27 stycznia 2010 r.), Poznaniu (28 stycznia), Łódź (29 stycznia), Bydgoszcz (2 lutego), Gdańsk (3 lutego), Olsztyn (4 lutego), Wrocław (8 lutego), Rzeszów (11 lutego), Kraków (12 lutego)
zobacz więcej »


Już czas na rozliczenie ryczałtowców

W tym roku przedsiębiorcy płacący ryczałt muszą złożyć zeznanie roczne PIT-28 do 1 lutego. Ostatni dzień stycznia przypada w niedzielę, więc termin przesuwa się na poniedziałek. Do tego dnia musimy też przelać środki na rachunek fiskusa. Jeśli nie mamy pieniędzy na podatek, możemy poprosić urząd o rozłożenie go na raty albo odroczenie terminu płatności, uzasadniając to swoim ważnym interesem – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zostało coraz mniej czasu na złożenie PIT-16A

Przedsiębiorcy opłacający kartę podatkową mają już tylko kilka dni na przygotowanie deklaracji o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne. Powinni sporządzić ją do 31 stycznia. W tym roku jest nieco więcej czasu, bo 31 stycznia wypada w niedzielę. Następuje zatem przesunięcie terminu na poniedziałek 1 lutego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Korekta odliczonego VAT przy wniesieniu aportu

Przedsiębiorca, który pomniejszył VAT przy nabyciu środków trwałych a następnie wniósł je aportem, powinien skorygować odliczony podatek.
zobacz więcej »


Ponowne uzyskanie statusu zakładu pracy chronionej

Na mocy decyzji wojewody w 2009 r. firma utraciła status zakładu pracy chronionej. Przyczyną było nieosiąganie odpowiednich wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Teraz firma ponownie chciałaby stać się takim zakładem. Czy jest to możliwe?
zobacz więcej »


Świadectwo pracy trzeba właściwie doręczyć

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, świadectwo pracy jest podstawowym dokumentem zawierającym informacje niezbędne do ustalenia uprawnień pracowniczych w kolejnych miejscach pracy. Ma ono też istotne znaczenie przy dochodzeniu uprawnień emerytalnych lub rentowych.
zobacz więcej »


Warunki szczególne tylko dla zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu

Czy pracę pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy, który oprócz czynności zdefiniowanych w załączniku nr 1 jako pracę w warunkach szczególnych wykonuje również inne prace (niezdefiniowane), zalicza się do pracy w warunkach szczególnych? Czy w przypadku braku możliwości zakwalifikowania do pracy w warunkach szczególnych należy odprowadzać składkę na FEP, traktując zatrudnienie w tych warunkach jak pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wielka baza danych informacji o Polakach

W resorcie spraw wewnętrznych i administracji trwa praca nad projektem Pl. ID. Jego najbardziej znanym elementem jest stworzenie nowego dowodu osobistego wyposażonego w czip.
zobacz więcej »


Limit dorabiania wpędza emerytów w szarą strefę

Emeryci, którzy nie ukończyli wieku emerytalnego (kobiety – 60 lat, mężczyźni – 65 lat), nie mogą dorabiać bez ograniczeń. ZUS zmniejszy im emeryturę, jeśli dorabiają miesięcznie kwotę od 70 proc. do 130 proc. średniej płacy. Zakład zawiesi im świadczenie, jeśli dorobią miesięcznie więcej niż 130 proc. średniej pensji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-26 11:45Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.