.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

PIT-8AR - do 1 lutego 2010 r.

Info Baza (2010-01-27), autor: Info Baza

PIT-8AR - do 1 lutego 2010 r.

W trakcie 2009 r. niektórzy płatnicy byli zobowiązani do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od dokonywanych wypłat (świadczeń) lub stawianych do dyspozycji podatnika pieniędzy bądź wartości pieniężnych. Dotyczy to sytuacji określonych w art. 29, art. 30 ust. 1 pkt 2, 4-5a i 13 oraz art. 30a ust. 1 ustawy o pdof. Tak więc zryczałtowany podatek był pobierany m.in. od ...
zobacz więcej »


Do końca stycznia trzeba rozliczyć opłaty środowiskowe

Bardzo wiele firm musi do końca stycznia dopełnić ekologicznych obowiązków i złożyć sprawozdania za korzystanie ze środowiska.
zobacz więcej »


Dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych w 2010 roku

Piątek, 29 stycznia – szkolenie w Łodzi
zobacz więcej »


Szczególne aspekty wydatkowania środków ZFRON na usługi turystyczne

Informacja Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych z 26 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


Zmiany w zasadach wypełniania druku ZUS IWA

Płatnicy składki na ubezpieczenie wypadkowe zobowiązani są składać informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA. Jednak nie dotyczy to wszystkich płatników. Kto ma taki obowiązek – tłumaczy Bernard Jaroszewicz z Departamentu Ubezpieczeń i Składek z Centrali ZUS.
zobacz więcej »


Nowy PIT, czyli rewolucja w podatkach

Resort finansów szykuje dwie nowe ustawy które mają ułatwić życie zwykłym płatnikom i przedsiębiorcom. Zamiast obecnych ustaw o PIT i CIT wprowadzone zostaną dwie zupełnie nowe. Jedna z nich będzie się odnosić wyłącznie do dochodów z działalności osobistej, np. wynagrodzenia za pracę. Druga zaś do przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i dużych firm – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


System „Eko Opłaty” w bezpłatnej wersji dla czytelników Dziennika Gazety Prawnej

Dziennik Gazeta Prawna oraz firma Info Baza Sp. z o.o. – twórca oprogramowania „Eko Opłaty”, przygotowały bezpłatną propozycję wsparcia rozliczenia opłat za środowisko za rok 2009, dla tych wszystkich Firm, które nie zdążyły jeszcze przygotować deklaracji dla właściwego Urzędu Marszałkowskiego, do którego ze względu na miejsce wykonywania działalności muszą wysłać sprawozdanie do końca stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


Nadpłata wynagrodzenia: firma powinna pobrać zaliczkę na podatek

Zakład pracy, w stosunku do nienależnie wypłaconej pracownikowi kwoty, powinien pobrać zaliczkę na podatek dochodowy. Potwierdza to interpretacja Izby Skarbowej w Warszawie z 13 stycznia 2010 r. (IPPB2/415-647/09-2/AS) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Precz z wariografem i czytaniem maili pracownika

W specjalnym piśmie do marszałków Sejmu i Senatu oraz ministra pracy Generalny Inspektor Danych Osobowych rekomenduje całkowity zakaz używania przez pracodawcę wobec pracowników wariografów. Proponuje jednak inne udogodnienia dla pracodawców - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
zobacz więcej »


Syn może zastąpić matkę w sprawie przed ZUS

Pełnomocnikiem procesowym strony mogą być nie tylko profesjonalni pełnomocnicy, ale również osoby, które są związane ze stroną relacjami osobistymi.
zobacz więcej »


Wsparcie dla śląskich organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi
zobacz więcej »


Przekazanie przez gminę lub powiat zakładu aktywności zawodowej

Gospodarstwo pomocnicze gminnej, powiatowej i wojewódzkiej jednostki budżetowej likwiduje kierownik jednostki budżetowej, po uzyskaniu opinii dotyczącej terminu rozpoczęcia i zakończenia likwidacji – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-27 11:28Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.