.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rozliczenia roczne (INF-D-R, INF-D-Kz, INF-U-R, INF-U-Kz) z pomocy uzyskanej w ramach refundacji składek na ubezpieczenia społeczne oraz dofinansowań do wynagrodzeń za rok 2009

Informacja PFRON z 27 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


Prezydent podpisał nowelę abonamentową: więcej emerytów i rencistów będzie zwolnionych z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego
zobacz więcej »


Działalność gospodarcza: jedno zeznanie podatkowe czasem nie wystarczy

Przedsiębiorcy opłacający podatek liniowy lub rozliczający się według skali podatkowej mają jeszcze czas na wypełnienie PIT (do 30 kwietnia br.). Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili, pamiętajmy, że dla fiskusa ważniejsze jest samo złożenie zeznania niż zapłata podatku.
zobacz więcej »


W rejestrze długów nawet przez 10 lat

Korzystając z Krajowego Rejestru Długów, możemy się ustrzec przed kontaktem z nierzetelnymi kontrahentami lub klientami.
zobacz więcej »


Jakie składki i zasiłki rozlicza się w miesięcznej deklaracji dla ZUS?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zgodnie z ustawą o SUS i rozporządzeniem RM w sprawie rozliczania składek, płatnik w miesięcznej deklaracji rozlicza następujące składki: na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe)...
zobacz więcej »
Ulga rehabilitacyjna: refundacja wydatków pozbawia prawa do odliczeń

Podatnik, który otrzymał dofinansowanie do zakupu leków, nie uwzględni ich w rocznym PIT w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
zobacz więcej »


Nikt nie wie, jak legalnie zatrudnić nianię

Opiekunki do dzieci ciągle są w szarej strefie. Przyczyną tego są niejasne przepisy podatkowe.
zobacz więcej »


Firmy nie chcą zatrudniać pracowników niepełnosprawnych ze schorzeniami specjalnymi

Zakłady pracy chronionej coraz rzadziej zatrudniają osoby niewidome, niedowidzące lub upośledzone umysłowo. Brakuje im pieniędzy na dostosowanie zakładu do ich potrzeb.
zobacz więcej »


Pobierający rentę po zmarłym może pracować

Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy albo spełniała warunki wymagane do uzyskania jednego z tych świadczeń – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Telepraca osoby niepełnosprawnej bez zgody PIP

Po nowelizacji, art. 4 ust. 5 ustawy o rehabilitacji (...) dopuszcza możliwość zatrudnienia osób niepełnosprawnych o znacznym albo umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w formie telepracy u pracodawców nie zapewniających warunków pracy chronionej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ryczałt od zleceń sprawia problemy

Pobierając podatek od drobnych zleceń, płatnicy nie uwzględniają należności ZUS. Czasem mogą je rozliczyć podatnicy. Płatnik nie ma  obowiązku przekazania żadnej informacji na ten temat – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-31 21:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.