.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Uprawnienia i obowiązki pracodawców osób niepełnosprawnych w 2010 roku kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Obowiązki dokumentacyjne, informacyjne, rozliczeniowe i sprawozdawcze pracodawców związane z zatrudnieniem i pracą osób niepełnosprawnych wynikają głównie z przepisów ustawy o rehabilitacji (...), ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, kodeksu pracy i aktów wykonawczych.
zobacz więcej »


Auta z kratką: odliczenie VAT jeszcze przez 5 miesięcy?

W połowie roku zmienią się przepisy ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie odliczania podatku od zakupu samochodów i podatku od nich. Taka data wejścia w życie nowelizacji będzie realna, jeśli na nowe regulacje VAT wyrazi zgodę Unia Europejska – twierdzi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej wiceminister finansów Maciej Grabowski.
zobacz więcej »


Szerszy krąg osób zwolnionych z opłat rtv

Od 1 marca 2010 r. rozszerzony zostanie katalog osób, które będą zwolnione z opłacania abonamentu rtv. Z tym dniem wejdzie bowiem w życie ustawa z dnia 13 czerwca 2008 r. o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych (Dz. U. z 2010 r. nr 13, poz. 70).
zobacz więcej »


Podatki: VAT i CIT – zmiany na 2010 r., problemy podatkowego zamknięcia roku oraz bieżące stosowanie przepisów

Szkolenia w: Warszawie (12 lutego 2010 r.) i Poznaniu (1 marca 2010 r.)
zobacz więcej »


Nowe rozporządzenie w sprawie dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych zostało opublikowane

W Dzienniku Ustaw z 3 lutego 2010  (Nr 16 poz. 86) zostało opublikowane Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z dnia 20 stycznia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Uprawnienia kontrolne PFRON

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, zgodnie z art. 26a ustawy o rehabilitacji prezes Zarządu PFRON może przeprowadzać kontrole pracodawcy w zakresie miesięcznego dofinansowania, w szczególności dotyczące ustalania wysokości tego dofinansowania i wypłaty wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Na emeryturze pomostowej da się dorabiać

Osoby pobierające pomostówkę mogą nadal pozostawać w zatrudnieniu. Muszą jednak uważać, gdyż osiągnięty przychód może spowodować zawieszenie lub zmniejszenie świadczenia.
zobacz więcej »


Ulga w składkach do ZUS może obniżyć emeryturę

Rząd zamierza zliberalizować przepisy, na podstawie których ZUS udziela firmom ulg. Pracodawca może się obecnie ubiegać np. o układ ratalny, jeśli odprowadzi składki pracownicze. Udzielenie ulgi firmie, która nie zapłaci składek za pracownika, może obniżyć jego emeryturę – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Bliscy dostaną mniej po renciście

Świadczenie dla wdowy i dzieci po renciście można obliczyć według wyższych wskaźników, tylko jeśli wypracował on prawo do tego. Tak wynika z orzeczenia Sądu Najwyższego z 27 stycznia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rozliczenie opłat środowiskowych: opłaty podwyższone

Podmiot korzystający ze środowiska, który nie uzyskał wymaganego pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, pobór wód, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, zobowiązany jest do uiszczania podwyższonych opłat za korzystanie ze środowiska.
zobacz więcej »


Dofinansowanie zimowiska z ZFŚS nie będzie oskładkowane

Jak pisze Rzeczpospolita, jeśli źródłem finansowania świadczenia jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, to wypłacona pracownikowi kwota na dofinansowanie zimowiska dziecka będzie korzystała ze zwolnienia ze składek ubezpieczeniowych.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-04 12:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.