.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Uproszczone zaliczki w 2010 r.

Info Baza (2010-02-09), autor: Info Baza

Uproszczone zaliczki w 2010 r.

Podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą ustawodawca daje prawo ustalania zaliczek na podatek dochodowy według zasad uproszczonych. Podatnik, który wybierze tę metodę, przez cały rok podatkowy wpłaca zaliczki w stałej wysokości. W tym celu musi złożyć do urzędu skarbowego zawiadomienie. Na jego złożenie pozostało jednak niewiele czasu.
zobacz więcej »


Powrót z urlopu macierzyńskiego a zwolnienie z opłacania składek na FP i FGŚP

Pracownica przebywała na urlopie macierzyńskim do 4 lutego 2010 r. Od 5 lutego br. przebywa na urlopie wypoczynkowym. Od kiedy jestem zwolniony z naliczania za nią składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych?
zobacz więcej »


Kradzież środka trwałego sfinansowanego z zfron

Czy pracodawca obowiązany jest odprowadzić na ZFRON część niezamortyzowaną środka trwałego sfinansowanego z tego funduszu w związku z jego kradzieżą?
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w 2010 r.

Dwa ostatnie terminy szkolenia: czwartek, 11 lutego – szkolenie w Rzeszowie, piątek, 12 lutego  – szkolenie w Krakowie
zobacz więcej »
WSA: zaświadczenia o pomocy de minimis w przypadku gdy wydatek został uprzednio sfinansowany z innych środków niż zgromadzone na rachunku ZFRON

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (V SA/Wa 2706/08) z 20 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


Czy można przenieść prawo do ulgi we wpłatach na PFRON w drodze umowy?

Z tytułu zakupu usług ochrony nieruchomości, którymi zarządzamy, mamy prawo do ulg we wpłatach na PFRON. Koszty naszych usług, w ramach których zapewniamy m.in. bezpieczeństwo obiektów, obciążają lokatorów i firmy wynajmujące lokale usługowe w naszych obiektach. Nie podlegamy obowiązkowi wpłat na PFRON, ale niektóre z tych firm są do nich zobowiązane. Czy jest możliwe umowne przeniesienie przez nas ulg na te firmy (np. poprzez refakturowanie lub odsprzedaż usług)? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Aby spółki mogły wspólnie rozliczyć podatek dochodowy muszą spełnić wiele warunków

Podatnikami CIT mogą być nie tylko spółki, ale także ich grupy. To się opłaca, gdy niektóre spółki ponoszą straty, a inne osiągają dochody.
zobacz więcej »


Unijny kontrahent rozliczy usługi magazynowania

Firma świadczy usługi magazynowe. Klientami są także podatnicy z innych państw Unii Europejskiej. Czy usługi magazynowania od 1 stycznia 2010 r. podlegają VAT w państwie usługobiorcy? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rozliczenie opłat środowiskowych: oprócz wniesienia opłat trzeba złożyć wykazy

Poza ponoszeniem opłat za korzystanie ze środowiska, na wymienionych wcześniej podmiotach ciążą obowiązki sprawozdawcze. Przedsiębiorca musi przedłożyć marszałkowi województwa wykaz zawierający informacje i dane, które ewidencjonował i wykorzystał do ustalenia wysokości tych opłat.
zobacz więcej »


Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawie dyskryminacji osób niepełnosprawnych

W związku z licznymi listami dotyczącymi dyskryminacji osób niepełnosprawnych  jakie trafiają do jego biura, RPO wystosował pismo do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Niekiedy renta aż do emerytury

Regułą jest przyznawanie przez ZUS rent okresowych. Niezdolność do pracy orzeka się na okres nie dłuższy niż pięć lat, chyba że według wiedzy medycznej chory nie rokuje odzyskania zdolności do pracy przed upływem tego okresu – wówczas będzie orzeczona na dłużej niż pięć lat – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy dodatek za przebywanie na urlopie wychowawczym będzie nienależnie pobrany?

Czy można nie być na urlopie wychowawczym i otrzymywać dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na tym urlopie? Okazuje się, że tak.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-09 09:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.