.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Gdy pogoda przeszkadza dotrzeć do pracy

Info Baza (2010-02-16), autor: Info Baza

Gdy pogoda przeszkadza dotrzeć do pracy

Niekorzystna aura może czasami skutecznie pokrzyżować plany zawodowe. Trudne warunki pogodowe uniemożliwiają punktualne stawienie się w pracy, a nawet wyruszenie do niej. Tego typu kłopoty mogą być związane praktycznie z każdą porą roku, zarówno z upałami jak i z mrozami. Duże problemy mogą też powodować powodzie i podtopienia. W każdym z tych przypadków zasady usprawiedliwiania i rozliczania pracowniczych nieobecności lub spóźnień są takie same.
zobacz więcej »


Dodatki do świadczeń emerytalno-rentowych

Osoby uprawnione do emerytury lub renty, obok podstawowego świadczenia, mogą również otrzymywać różnego rodzaju dodatki. Aby uzyskać do nich prawo, trzeba jednak spełnić określone warunki. Przyznawane są na wniosek świadczeniobiorcy, choć w niektórych przypadkach również z urzędu.
zobacz więcej »


„PIN nic nie daje” – słabość zabezpieczeń kart kredytowych

Nasze pieniądze w wielkim niebezpieczeństwie. Okazuje się bowiem, że zabezpieczenia kart kredytowych i płatniczych numerem PIN są... nic nie warte.
zobacz więcej »


Uprawnienia i obowiązki pracodawców osób niepełnosprawnych w 2010 roku, w kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Szkolenia w Poznaniu (25 lutego), Warszawie (26 lutego), Katowicach (5 marca)
zobacz więcej »


Czy za spawacza płaci się składki na FEP?

Czy mamy płacić składki na FEP za zatrudnionego w naszej firmie na stanowisku spawacza? – pyta czytelnik gazety Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Praca szczególna tylko w pełnym wymiarze

Pracownik zatrudniony jest na stanowisku ujętym w firmie w wykazie stanowisk pracy, na których wykonywane są prace o szczególnym charakterze. Zatrudniony jest na pełnym etacie, ale na część jest zwolniony ze świadczenia pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, z powodu pełnienia funkcji związkowej (praca na stanowisku o szczególnym charakterze wykonywana jest w niepełnym wymiarze czasu pracy). Czy od wynagrodzenia takiego pracownika należy odprowadzać składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych? Czy okres takiego zatrudnienia można zaliczyć do okresu pracy o szczególnym charakterze? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pakiety medyczne dla pracowników – jak je zaksięgować?

Łączną kwotę faktury za świadczenia medyczne księguje się w następujący sposób: strona Wn konta 440 – „Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia”, strona Ma konta 202 – „Rozrachunki z dostawcami” – wyjaśnia ekspert Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Wpływ dotacji na odliczenia VAT

Podatnicy nadal nie wiedzą, jak rozliczać otrzymane dotacje, o czym świadczy ilość wydawanych interpretacji podatkowych.
zobacz więcej »


Orzecznictwo podatkowe: jak liczyć podatek od powierzchni wspólnych?

Jak pisze Rzeczpospolita opodatkowanie powierzchni wspólnych centrum handlowego ustala się według proporcji powierzchni lokalu do powierzchni użytkowej całego budynku, a nie tylko do części niebędących współwłasnością.
zobacz więcej »


Jakie informacje zawiera PIT-11?

Podatnik otrzymał rentę, bo uległ poważnemu wypadkowi. Czy to odszkodowanie jego pracodawca umieści w PIT-11 ? – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Mężatka ma prawo zachować rentę przyznaną po śmierci ojca

Fakt zawarcia związku małżeńskiego nie pozbawia dziecka uczącego się w szkole prawa do renty rodzinnej.
zobacz więcej »


Świadczenia opiekuńcze zawsze na wniosek

Zasiłek pielęgnacyjny dostanie ta osoba uprawniona, która w tym celu złoży w gminie niezbędne dokumenty. Przepisy nie zezwalają na przyznawanie takiego świadczenia za okres sprzed złożenia wniosku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-16 11:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.