.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pracownik ZUS wypełni dokumenty ubezpieczeniowe za przedsiębiorcę

Od 1 marca płatnicy opłacający składki na własne ubezpieczenia, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe w formie papierowej, nie będą musieli samodzielnie wypełniać formularzy ubezpieczeniowych. Dokumenty utworzą za nich pracownicy sal obsługi klientów na podstawie informacji uzyskanych prze płatników oraz, przy wspomaganiu oprogramowania KSI ZUS.
zobacz więcej »


Pomoc de minimis – nowe zasady

Od 5 kwietnia br. zacznie obowiązywać ustawa z 8 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej. Z ważniejszych zmian jakie wprowadziła, jest zakaz wypłaty pomocy udzielonej przedsiębiorcy w sytuacji, gdy poprzednia pomoc była wykorzystana niezgodnie z zasadami wspólnego rynku lub została przyznana bezprawnie – czytamy w Gazecie Samorządu i Administracji.
zobacz więcej »


Jak powinno wyglądać zaświadczenie o zarobkach emeryta lub rencisty

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zaświadczenie musi umożliwiać identyfikację emeryta (rencisty) i firmy, która go zatrudniała. Dlatego mają się znaleźć w nim dane firmy i dane osobowe zainteresowanego. Wskazane jest, by wystawiający dokument umieścił tu symbol i numer emerytury (renty), do której uprawniona jest dana osoba, a całość opatrzył pieczątką firmy oraz swoją i podpisem.
zobacz więcej »


Uprawnienia i obowiązki pracodawców osób niepełnosprawnych w 2010 roku

Już w czwartek i piątek szkolenia w Poznaniu i Warszawie
zobacz więcej »


Trzeba poinformować ZUS o poborach emeryta i rencisty w 2009 r.

Pracujący emeryt lub rencista musi do końca lutego następnego roku kalendarzowego poinformować ZUS o łącznej kwocie przychodu uzyskanego w poprzednim roku kalendarzowym. Tak samo zresztą jak firma, która go zatrudniła. Musi w tym celu wystawić zaświadczenie o przychodzie. I albo dostarczy je sama do ZUS, albo dopilnuje, aby zrobił to zainteresowany – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rejestracja w PFRON
 
Od przyszłego miesiąca zatrudnienie w mojej firmie ulegnie zwiększeniu. W związku z tym będę zobowiązany do rejestracji w PFRON. Wiem, że muszę w tym celu wypełnić deklaracje, ale czy dokumenty dołączane do nich należy wysłać w oryginale, czy wystarczą kopie? Kto jest uprawniony do podpisania wysyłanych do Funduszu dokumentów?
zobacz więcej »


Jak złożyć PIT bez wychodzenia z domu

Przez Internet rozliczymy w uproszczony sposób nie tylko dochody z pracy, ale także działalność gospodarczą, sprzedaż mieszkania i inwestycje giełdowe. Ministerstwo Finansów udostępniło nowe druki zeznań za 2009 r., które można składać on-line bez tzw. bezpiecznego podpisu elektronicznego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Małżeńska wspólność majątkowa: sprzedaż udziałów to usługa, sprzedaż całości dostawa towaru

Z ustawy o VAT wynika, że sprzedaż nieruchomości i sprzedaż udziału w nieruchomości to dwie różne transakcje: odpowiednio dostawa i usługa. A z jaką transakcją mamy do czynienia, gdy sprzedającymi są małżonkowie? – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wybór liniowego podatku wyklucza wspólne rozliczenie z małżonkiem

Wspólne opodatkowanie z małżonkiem nie jest możliwe w sytuacji, gdy chociażby do jednego z małżonków mają zastosowanie przepisy art. 30C ustawy o PIT, który mówi o zasadach opodatkowania podatkiem liniowym.
zobacz więcej »


Esemesy charytatywne – zwolnienie ograniczone warunkami

MF chce zmienić rozporządzenie w sprawie wykonywania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Chodzi o zwolnienie od podatku usługi telekomunikacyjnej polegającej na wysyłaniu esemesów w trakcie zbiórki publicznej organizowanej przez organizacje pożytku publicznego na cele charytatywne – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-23 10:48Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.