.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON
zobacz więcej »


Podatek od świadczeń z ZFŚS oraz związków zawodowych

Ustawodawca zwolnił od podatku dochodowego otrzymane przez pracownika świadczenia rzeczowe i pieniężne, mieszczące się w zakresie działalności socjalnej, sfinansowane w całości ze środków ZFŚS lub funduszy związków zawodowych. Limit tego zwolnienia, w wysokości 380 zł, jest wspólny dla wszystkich świadczeń otrzymanych przez pracownika w roku podatkowym, sfinansowanych zarówno z ZFŚS, jak też z funduszy związków zawodowych.
zobacz więcej »


Kiedy pracownik musi przedłożyć pracodawcy zaświadczenie lekarskie

Pracodawca powinien dysponować aktualnym zaświadczeniem lekarskim o zdrowiu pracownika przed dopuszczeniem go do pracy. Może on jednak wymagać takiego dokumentu także w innych sytuacjach w trakcie zatrudnienia.
zobacz więcej »


Zwolnienie lekarskie w okresie wypowiedzenia

Pracownik wykonywał pracę przez osiem godzin 1 lutego 2009 r. i z tym dniem została z nim rozwiązana umowa o pracę za porozumieniem stron. Dwa dni później dostarczył zwolnienie lekarskie wystawione na okres od 1 lutego. Czy należy w tej sytuacji wypłacić wynagrodzenie za czas choroby za jeden dzień czy też wypłacić tylko wynagrodzenie za pracę i przesłać do ZUS druk Z-3? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Inspektorzy skarbowi sięgają po kruczki prawne, by łapać oszustów

Skarbówka nie ma co liczyć na rychłą zmianę przepisów, która umożliwi jej kontrolowanie firm bez uprzedzenia. Ewentualna decyzja dotycząca podjęcia działań legislacyjnych w tym zakresie może zapaść nie wcześniej niż w 2011 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć VAT od usług transportowych

Przedsiębiorcom świadczącym usługi transportu towarów na rzecz zagranicznych kontrahentów łatwiej jest rozliczyć VAT od tych usług, obowiązuje bowiem jeden sposób ich opodatkowania, bez żadnych wyjątków. To skutek nowelizacji ustawy o VAT, która weszła w życie od nowego roku. Nie jest już tak łatwo przy usługach świadczonych na rzecz konsumentów. Bez zmian pozostały natomiast zasady rozliczania transportu osób zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Bony towarowe nie po równo

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jeśli sprezentujesz zatrudnionym talony o jednakowej wartości, będziesz musiał zapłacić od nich składki tak samo, jak od normalnego wynagrodzenia. To, że zostały sfinansowane z funduszu socjalnego, nie ma nic do rzeczy.
zobacz więcej »


PIT: limitowana ulga za krew

Ministerstwa Finansów (MF) twierdzi, że stawka ekwiwalentu za 1 litr krwi, która jest podstawą wyliczenia wysokości ulgi, wynosi zawsze 130 zł, niezależnie od rodzaju oddanej krwi. Co innego wynika z rozporządzenia ministra zdrowia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nieodpłatnie przejęte nakłady to przysporzenie objęte CIT

Jeżeli spółka, na skutek otrzymania nakładów poniesionych na jej środek trwały przez osobę trzecią, uzyska faktyczne przysporzenie majątkowe, to będzie to jej przychodem w momencie otrzymania – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Emerytury z OFE: jednorazowy zastrzyk gotówki czy dożywotnie wypłaty

Ze środków zgromadzonych w OFE pobierane są już pierwsze świadczenia tymczasowe. Wciąż jednak nie wiadomo, jak system ten będzie wyglądał docelowo.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-26 10:14Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.