.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zmiany w podatku dochodowym

Info Baza (2010-03-01), autor: Info Baza

Zmiany w podatku dochodowym

Sejm na posiedzeniu w dniu 19 lutego 2010 r. przyjął m.in. nowelizacje ustaw: o podatku dochodowym od osób fizycznych, o podatku dochodowym od osób prawnych oraz o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
zobacz więcej »


ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie

O blisko 150 mln zł musiał zmniejszyć lub cofnąć świadczenia chorobowe Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2009 r. To wynik przeprowadzonych w ciągu całego roku kontroli zwolnień lekarskich.
zobacz więcej »


Uprawnienia i obowiązki pracodawców osób niepełnosprawnych w 2010 roku, w kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Szkolenie w Katowicach w dniu 5 marca 2010 r.
zobacz więcej »


PIP: ściganie wykroczeń przeciwko prawom pracowniczym

W pierwszej części materiału omówione zostały czynności wyjaśniające inspektora pracy w przypadku podejrzenia popełnienia wykroczenia przeciwko prawom pracownika. Druga część koncentruje się na stosowanych przez inspektora środkach prawnych.
zobacz więcej »


Wydatki na BHP zleceniobiorców będzie można odliczać

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, 16 lutego 2010 r. zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który prawdopodobnie doprowadzi do zmian zasad obliczania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe zleceniobiorców. Chodzi o tych, którzy są z tytułu tej umowy ubezpieczeni społecznie, a umowa ta nie jest zawarta ze swoim pracodawcą. W ich wypadku firma będzie mogła uwzględniać w podstawie wymiaru składki wydatki na zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
zobacz więcej »


Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracownika

Zgodnie z  art. 55. § 1.  Kodeksu pracy, pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli zostanie wydane orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika, a pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu lekarskim do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ZFSŚ: tyle odpisów socjalnych, ile przeliczonych posad

Odpisy naliczamy na podstawie stanu etatów, jakimi firma dysponuje. W tym sensie są zatem stosowne do wymiaru czasu pracy zatrudnionych.
zobacz więcej »


Przeznaczenie 1 proc. na konkretny cel

Czy w rozliczeniu rocznym za 2009 r. można wskazać szczegółowy cel wydatkowania 1 proc.? Chcemy przekazać tę kwotę na leczenie dziecka znajomych, które jest pod opieką jednej z fundacji – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Za brak wymaganego pozwolenia na emisje gazów i pyłów do powietrza firmy mogą zostać ukarane

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, przedsiębiorca wprowadzający gazy lub pyły do powietrza co do zasady powinien uzyskać odpowiednie pozwolenie. Obowiązek ten istnieje we wszystkich sytuacjach innych, niż te wymienione w przepisach szczególnych.
zobacz więcej »


Zawieszona działalność gospodarcza: dobrowolne składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe

Jeśli w okresie zawieszenia działalności przedsiębiorca chce kontynuować ubezpieczenia emerytalne i rentowe, składkę na ten cel powinien ustalać od takiej kwoty, jak podczas faktycznego prowadzenia firmy.
zobacz więcej »


dodano: 2010-03-01 10:18Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.