.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rozliczenie w kosztach zakupu firmowego auta

Info Baza (2010-03-02), autor: Info Baza

Rozliczenie w kosztach zakupu firmowego auta

Wielu przedsiębiorcom samochód jest równie niezbędny jak komputer czy telefon. Kupowany na potrzeby firmy, zazwyczaj spełnia kryteria do uznania go za środek trwały. A to oznacza, że wydatki na jego zakup należy rozliczać w czasie poprzez odpisy amortyzacyjne. Odpisy te w określonych sytuacjach można jednak optymalizować.
zobacz więcej »


Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2010 r.

Informacja ZUS z 1 marca 2010 roku
zobacz więcej »


Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON

Szkolenia w Poznaniu (23 marca 2010 r.), Wrocławiu (24 marca), Warszawie (26 marca), Katowicach (8 kwietnia), Krakowie (9 kwietnia)
zobacz więcej »


Pomoc z ZFRON po rozstaniu

Niepełnosprawny pracownik, który rozstał się już z firmą, może ubiegać się o udzielenie pomocy z jej Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Przy dwóch etatach potrzebne są dwa zaświadczenia od lekarza

Osoba zatrudniona u więcej niż jednego pracodawcy powinna od lekarza orzekającego o niezdolności do pracy otrzymać odpowiednią liczbę zaświadczeń. Druki powinny zostać wypełnione osobno dla każdej firmy, przy czym to chory musi poprosić o wystawienie więcej niż jednego zaświadczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zwrot za zużycie prywatnego sprzętu nie jest opodatkowany

Pracownik, który używa w pracy należących do niego narzędzi lub materiałów, nie płaci podatku od otrzymanego ekwiwalentu. Nie może on być jednak ustalony w dowolny sposób.
zobacz więcej »


Ewa Kopacz ma nowy pomysł na reformę służby zdrowia

Minister zdrowia Ewa Kopacz przedstawi w tym miesiącu nowy pakiet ustaw, które mają zreformować system ochrony zdrowia. Zmiany będą dotyczyły m.in. prawa farmaceutycznego i refundacji leków oraz sposobu zarządzania zakładami opieki zdrowotnej.
zobacz więcej »


Opiekun niepełnosprawnego odliczy koszty rehabilitacji w ośrodku

Rodzic będący opiekunem dziecka niepełnosprawnego ponosi koszty jego utrzymania, będzie więc mógł odliczyć zarówno koszty pobytu w ośrodku, jak i koszty przejazdów środkami lokomocji – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Będzie wyższy zasiłek pogrzebowy

Od marca zasiłek pogrzebowy wynosi 6487,20 zł. Oznacza to jego podwyżkę w stosunku do poprzednich trzech miesięcy o 259,48 zł.
zobacz więcej »


Połączenie spółek: wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań nie rodzi przychodu

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, przy połączeniu spółek wygasłe wskutek tego połączenia wzajemne zobowiązania łączonych spółek nie są dla nich przychodem podatkowym. Nie dochodzi bowiem do ich umorzenia. Potwierdza to Interpretacja Izby Skarbowej w Poznaniu z 10 lutego 2010 r. (ILPB3/423-1066/09-2/EK).
zobacz więcej »


Nieruchomości: jak rozliczyć się z fiskusem, gdy jest kilku współwłaścicieli i wynajmujących

Jak ustalić wartość początkową nieruchomości, gdy jest kilku współwłaścicieli, i jak liczyć podatek od wynajmu. Sytuacja komplikuje się, gdy ich udziały w nieruchomości są równe, a zapłacona cena – nie – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-02 10:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.