.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych – wymagania techniczno-budowlane
 
Opracowanie Państwowej Inspekcji Pracy pt. „Wymagania techniczno–budowlane dla zakładów pracy chronionej, zakładów aktywności zawodowej i innych, w których mogą przebywać osoby niepełnosprawne”
zobacz więcej »


W 2010 r. więcej przekażemy na fundusz socjalny
 
Ci, którzy wypłacili w tym roku świadczenia urlopowe według ubiegłorocznych odpisów, mogą je wyrównać, bo odpis na ten rok wynosi na jednego zatrudnionego w normalnych warunkach 1047,84 zł – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON

Szkolenia w Poznaniu (23 marca 2010 r.), Wrocławiu (24 marca), Warszawie (26 marca), Katowicach (8 kwietnia), Krakowie (9 kwietnia)
zobacz więcej »


W jaki sposób traktować refundowane koszty

W jaki sposób traktować poniesione koszty na realizację umowy o finansowaniu bieżących kosztów administracyjnych, w sytuacji gdy refundacja tych kosztów z funduszu unijnego będzie miała miejsce w następnym okresie rozliczeniowym? – pyta Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Podczas rekonwalescencji przyszła matka nie pozostaje bez pieniędzy
 
Pracownica wykorzystała już prawie 182 dni zasiłku chorobowego. Ostatnio przyniosła kolejne zwolnienie z kodem B, ale to jest początek ciąży. Czy będąc w tym stanie, może starać się o świadczenie rehabilitacyjne? – pyta czytelnik gazet Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Pozwól podwładnemu odpocząć od zajęć
 
Pracownikom przysługują przerwy w ciągu dnia roboczego. Część z nich jest obowiązkowa. Inne szef daje z własnej inicjatywy.
zobacz więcej »


Od umowy o pracę zawsze opłacamy składki
 
Jeśli pracodawca zawarł stosunek pracy, musi z niego rozliczać ZUS, nawet jeśli zatrudniony pracownik prowadzi własną działalność gospodarczą.
zobacz więcej »


Strata w funduszu to niższy PIT z giełdy
 
Osoby, które wypełniają PIT-38, powinny przypomnieć sobie, czy w ostatnich pięciu latach nie poniosły straty w funduszach inwestycyjnych Jeśli tak było, mogą spróbować je rozliczyć i dzięki temu zapłacić niższy podatek ze sprzedaży akcji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Od diety są składki, ale nie ma podatku
 
Zatrudniamy na zlecenie studenta, który 15 lutego obronił pracę magisterską. Za luty przysługiwało mu 3000 zł wynagrodzenia i 100 zł z tytułu pakietu medycznego. Dodatkowo w tym miesiącu, od 22 do 26 lutego, odbył podróż służbową własnym samochodem, na co miał zgodę. Przejechał 300 km, a podróż trwała całe pięć dni. Wypłaciliśmy mu diety i zwróciliśmy koszty używania prywatnego samochodu do celów służbowych. Jak policzyć pobory za luty? – pyta czytelnik gazety Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Kwotę zmniejszającą podatek stosuje się tylko raz
 
Od 1 stycznia 2009 r. obowiązują tylko dwie progresywne stawki –18 i 32 proc., w zależności od wysokości osiągniętego dochodu liczonego narastająco od początku roku. W pierwszym przedziale skali występuje tzw. kwota zmniejszająca podatek, która w 2010 r. wynosi 556,02 zł. Jest ona nazywana kwotą wolną lub ulgą w podatku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Chory bezrobotny straci status
 
Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, osoba, która długo przebywa na zwolnieniu lekarskim, może stracić status bezrobotnego. Dyrektor urzędu pracy ma prawo wykreślić ją z rejestru. Może tak postąpić z każdym bezrobotnym, także niepełnosprawnym.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-04 11:44Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.