.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Składka wypadkowa bardziej zróżnicowana

Info Baza (2010-03-08), autor: Info Baza

Składka wypadkowa bardziej zróżnicowana

W okresie składkowym, który rozpoczyna się 1 kwietnia, płatnicy składki wypadkowej będą się posługiwać nową tabelą grup działalności, kategorii ryzyka i stóp procentowych
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Szkolenia w Poznaniu (15 kwietnia 2010 r.) Warszawie (16 kwietnia), Bydgoszczy (19 kwietnia), Gdańsku (20 kwietnia), Wrocławiu (13 maja), Katowicach (14 maja)
zobacz więcej »


Rozliczenie kosztów korzystania z samochodu w firmie

Jeśli pracownik używa do celów służbowych własnego auta, to zwracając mu poniesione w związku z tym wydatki pracodawca może zaliczyć je do swoich kosztów podatkowych. Jednak nie zawsze w całości. Jednym z takich wydatków są opłaty za parkowanie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Można ominąć limit kosztów dla samochodów osobowych

Sprzedając firmowe auto, musimy wykazać przychód z działalności. Kosztem jest jego niezamortyzowana wartość – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wydatki na cele rehabilitacyjne: wolno odliczyć tylko te wydatki, które ponieśliśmy

Za poniesione na cele rehabilitacyjne uważa się wydatki na zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego.
zobacz więcej »


Praca osoby niepełnosprawnej: normalne godziny pracy tylko, gdy zgodzi się na to lekarz

Zatrudniona osoba z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności może pracować osiem godzin dziennie, gdy ma na to zgodę lekarza, o którą sama wystąpiła.
zobacz więcej »


Emerytury pomostowe: czy pracownik musi wykonywać pracę przez 8 godzin

Pracodawcy mają problemy z interpretacją ustawy o emeryturach pomostowych oraz z istotną dla nich oceną ryzyka stanowisk pracy i tworzeniem ewidencji osób uprawnionych do tych świadczeń.
zobacz więcej »


Umorzenie składek zmniejszy staż emerytalny

Dla osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą umorzenie składek na ZUS może być korzystne finansowo. Odbije się jednak na wysokości jej przyszłej emerytury – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Menedżer podlega ubezpieczeniom jak zleceniobiorca albo pracownik

Rodzaj ubezpieczeń, którym podlega menedżer, zależy od charakteru łączącego strony stosunku prawnego. Najczęściej jest to umowa cywilnoprawna i wówczas trzeba za niego opłacać składki jak za zleceniobiorcę.
zobacz więcej »


Podatnik nie na każde zawołanie fiskusa

Posłowie chcą skończyć z praktyką wzywania obywateli do urzędów z byle powodu. Odtąd będzie to możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach.
zobacz więcej »


Rząd musi uszczelnić system podatkowy

Polskie finanse publiczne potrzebują planu, który pozwoli zaoszczędzić 50, a nie zaledwie 12 mld zł – powiedział Rzeczpospolitej doradca prezydenta Ryszard Bugaj, komentując spotkanie ministra finansów z Lechem Kaczyńskim w ramach Narodowej Rady Rozwoju.
zobacz więcej »


Składka zdrowotna za rolników

Minister zdrowia Ewa Kopacz skierowała do konsultacji projekt zmian ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, która wprowadza zmiany w zakresie składki zdrowotnej za rolników. Będzie ona zależeć od wysokości minimalnego wynagrodzenia, a nie – jak dotychczas – ceny skupu żyta – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wojskowe renty i emerytury: wchodzą w życie przepisy o zmniejszaniu świadczeń

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna 9 marca 2010 r. wejdzie w życie zmienione rozporządzenie ministra obrony narodowej w sprawie szczegółowych zasad dokonywania rozliczeń emerytur wojskowych i wojskowych rent inwalidzkich oraz sposobu ich zmniejszania w trakcie roku kalendarzowego.
zobacz więcej »


Dyskryminacją może być nawet odmowa zatrudnienia albo niższa pensja

Jak pisze Rzeczpospolita zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu przewiduje art. 113 kodeksu pracy. Chodzi o nierówne traktowanie podwładnych przez pracodawcę ze względu na płeć, wiek niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy. Jako kryteria dyskryminujące można powołać również inne, np. cechy osobiste pracownika.
zobacz więcej »


dodano: 2010-03-08 10:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.