.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Co sprawdzają inspektorzy PFRON?

Info Baza (2010-03-12), autor: Info Baza

Co sprawdzają inspektorzy PFRON?

Wzmożoną aktywność tej instytucji pracodawcy obserwują od początku marca. Rzeczpospolita wylicza najczęściej sprawdzane dokumenty. Są to zwykle...
zobacz więcej »


Zpch: zaliczanie w koszty zaliczki na podatek dochodowy (PIT-4) i niezaliczanie w koszty podatku od nieruchomości po interpretacji Ministerstwa Finansów: DD6/8213/165/KWW/09/BMI9/11871

Zagadnienia zostaną szczegółowo omówione na szkoleniach organizowanych przez Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Jak ubezpieczyć zleceniobiorcę w czasie urlopu wychowawczego?

Chcemy zatrudnić na podstawie umowy zlecenia naszą pracownicę, która korzysta z urlopu wychowawczego. Umowa zlecenia zostanie zawarta na okres od 1 kwietnia 2010 r. do 31 lipca 2010 r. Pracownica wróci do pracy od 1 maja i będzie równocześnie wykonywała zarówno umowę o pracę, jak i zlecenia. Wynagrodzenie za kwiecień zostanie wypłacone w maju. Czy to wynagrodzenie powinno zostać rozliczone w raporcie RCA z kodem pracowniczym? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Wynagrodzenia pracowników i składki ZUS można rozliczyć memoriałowo

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, przygotowując roczne zeznanie podatkowe CIT-8 za 2009 rok, firmy zatrudniające pracowników powinny zwrócić uwagę na sposób rozliczenia kosztów wynagrodzeń i składek ZUS. Zwłaszcza tych poniesionych na przełomie lat.
zobacz więcej »


Leasing finansowy w księgach rachunkowych

Jednostka przyjęła do używania środek trwały na podstawie umowy leasingu. W myśl przepisów ustawy o rachunkowości umowa spełnia warunki określone dla leasingu finansowego, a dla celów podatku dochodowego jest to leasing operacyjny. Jak należy ująć przedmiot leasingu w księgach rachunkowych, gdy roczne sprawozdanie finansowe jednostki podlega badaniu przez biegłego rewidenta?
zobacz więcej »


Jakie dokumenty mają wpływ na dofinansowanie z PFRON?

Zatrudniamy pracownika z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności z kodem 05 R (choroba narządu ruchu). Pracownik poinformował nas również o tym, że jest chory na padaczkę, co nie zostało wskazane w orzeczeniu. Czy pomimo braku stosownego kodu na orzeczeniu, możemy się ubiegać o zwiększone dofinansowanie na tego pracownika? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Jak obliczyć wskaźnik zatrudnienia niepełnosprawnych?

Niepełnosprawny pracownik zawnioskował o udzielenie bezpłatnego urlopu na okres sześciu miesięcy. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez pracodawcę. Czy pracownik ten powinien być brany pod uwagę przy wyliczaniu wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych na potrzeby ustalenia obowiązku dokonywania wpłat na PFRON z art. 21 ustawy o rehabilitacji? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Sytuacja ekonomiczna zakładów pracy chronionej w województwie wamińsko-mazurkim

Na podstawie wyników badania koniunktury w województwie, przeprowadzonych na zlecenie wojewody przez ekonomistów z Uniwersytetu Olsztyńskiego.
zobacz więcej »


Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy wobec osób samozatrudnionych?

Pracodawcy mają obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy nie tylko swoim pracownikom, ale również zatrudnianym przez siebie przedsiębiorcom. Stanowi tak art. 304 kodeksu pracy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


PIT – rozliczenie online będzie prostsze

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić kolejne ułatwienia, by jak najwięcej osób złożyło PIT przez Internet bez tzw. bezpiecznego podpisu elektronicznego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Świadczenie przysługuje, gdy przestój nie był zawiniony przez pracownika

Jeżeli przestój został wywołany okolicznościami nie zawinionymi przez pracownika, zachowuje on prawo do wynagrodzenia. Natomiast gdy przestój nastąpił z winy pracownika, wynagrodzenie nie przysługuje. W przypadku powierzenia pracownikowi innej pracy w tym okresie przysługuje mu co najmniej wynagrodzenie przewidziane za wykonaną pracę – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-12 11:33Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.