.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ulga prorodzinna w przypadku rodziców niebędących małżeństwem

Z matką mojego dziecka, które urodziło się w lutym 2009 r., żyję w związku partnerskim - z tego względu nie możemy rozliczyć się razem. Mieszkamy wspólnie i wspólnie wychowujemy naszego syna. Czy w tej sytuacji możemy obydwoje skorzystać z ulgi na dziecko? Jeżeli tak, to czy kwotę przysługującej nam ulgi możemy podzielić między siebie dowolnie?
zobacz więcej »


Jak współpracować z Inspektorem PFRON

W związku z zapowiadanymi przez Fundusz kontrolami pracodawców osób niepełnosprawnych na szkoleniach organizowanych przez Centrum Szkolenia Info Baza zostaną dodatkowo omówione obszary dotyczące dofinansowań będące przedmiotem kontroli oraz zasady współpracy z osobami kontrolującymi.
zobacz więcej »


Senat poprawił ustawę o VAT

Senat jednogłośnie zadecydował o przyjęciu bez poprawek nowelizacji ustawy o VAT. Zmniejsza ona obowiązki informacyjne podatników związane z prowadzeniem ewidencji VAT. Nowe przepisy wejdą w życie w 14 dni od ich ogłoszenia, wcześniej muszą jednak trafić na biurko prezydenta.
zobacz więcej »


CIT-8 to nie wszystko

Oprócz zeznania CIT-8 po zakończeniu roku podatkowego wypełnić trzeba kilka dodatkowych formularzy, o których przedsiębiorcy często zapominają. Chodzi o druki: ORD-U, CIT-ST, IFT-2/IFT-2R – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jaki ekwiwalent za jeden dzień pracy?

Pracownik przyszedł do nas 8 marca, przepracował jeden dzień, podpisaliśmy z nim umowę, zgłosiliśmy go do ZUS. Kolejnego dnia już się nie stawił. Rozstaliśmy się z nim za porozumieniem stron z dniem 8 marca.  Zapłaciliśmy za jeden dzień zatrudnienia ekwiwalent urlopowy jak za cały miesiąc (trzy dni). Czy dobrze? – pyta czytelnik gazety Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Lista płac dla pracownika odchodzącego z firmy

Rozwiązanie umowy o pracę pociąga za sobą określone skutki płacowe. Oprócz wynagrodzenia za pracę pracownikowi, który rozstaje się z firmą, trzeba jeszcze wypłacić ekwiwalent urlopowy i czasami odprawę: emerytalną, rentową lub z tytułu zwolnień grupowych jak również odprawę pośmiertną dla rodziny, gdy przyczyną wygaśnięcia stosunku pracy jest śmierć zatrudnionego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


VAT: przepisy o kontroli zakwestionowane

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie, czy brak prawa do korekty VAT po wizycie urzędu skarbowego był zgodny z konstytucją.
zobacz więcej »


Tylko pisemna zgoda pracownika na zastosowanie przestoju ekonomicznego

Dziennik Gazeta Prawna (2010-03-11), autor: Ryszard Sadlik, oprac.: AJ
Ustawa antykryzysowa zawiera własne odrębne regulacje dotyczące przestoju ekonomicznego, różniące się istotnie od przestoju, o którym mowa w przepisach kodeksu pracy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Czy będzie zwrot składek opłaconych w Anglii?

Wróciłem niedawno z Anglii. Czy jest szansa na zwrot składek emerytalnych po niespełna czterech latach udokumentowanej pracy – pyta czytelnik Rzeczpospolitej?
zobacz więcej »


Pożyczki: 20 procent kary od zapominalskich

Jeśli wbrew obowiązkowi nie zapłacimy podatku od czynności cywilnoprawnych od pożyczki albo gdy pożyczamy od najbliższych i nie zawiadomimy o tym na czas fiskusa, może nas to drogo kosztować – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-15 11:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.