.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ważność zaświadczeń o stanie zdrowia

Info Baza (2010-03-18), autor: Info Baza

Ważność zaświadczeń o stanie zdrowia

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, sygn. akt II SA/Bk 155/09 z 4 lutego 2010 r.
zobacz więcej »


PIT: czy zapomoga podlega wykazaniu w zeznaniu?

1. Jestem rencistką. Otrzymuję rentę z ZUS. Ponadto w 2009 r., w związku z długotrwałą chorobą, były zakład pracy wypłacił mi zapomogę. Czy muszę to świadczenie uwzględnić w zeznaniu rocznym?

2. W związku ze śmiercią męża otrzymałam zapomogę z zakładu pracy w wysokości 1.000 zł (ze środków obrotowych). Jest to jedyna zapomoga jaką otrzymałam w 2009 r. Czy kwotę otrzymanej zapomogi muszę wykazać w zeznaniu rocznym?
zobacz więcej »


Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON

Szkolenia w Poznaniu (23 marca 2010 r.), Wrocławiu (24 marca), Warszawie (26 marca), Katowicach (8 kwietnia), Krakowie (9 kwietnia)
zobacz więcej »


Świadczenie rehabilitacyjne a niezdolność do pracy

Przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego nie znaczy, że zatrudniony jest niezdolny do wykonywania pracy przez cały okres, na który je otrzymał – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Składki ZUS osób niepełnosprawnych

Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 10 lutego 2010 r. (sygn. akt II UZP 11/09).
zobacz więcej »


Abonament radiowo-telewizyjny w rękach Poczty Polskiej

Pobieranie i skuteczne egzekwowanie opłat radiowo-telewizyjnych możliwe jest na podstawie istniejących przepisów. Trybunał Konstytucyjny uznał za konstytucyjne rozwiązania dotyczące pobierania i egzekucji opłat za odbiornik radiowy i telewizyjny, które przewiduje art. 7 ustawy o opłatach abonamentowych. Na jego podstawie dopuszczalna jest egzekucja należności abonamentowych i opłaty karnej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jakie są zasady udostępniania informacji publicznej?

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, do udostępniania informacji publicznej zobowiązane są władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne.
zobacz więcej »


Wcześniej wydane orzeczenia mają znaczenie dla sprawy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zgodnie z art. 14a ordynacji podatkowej minister właściwy do spraw finansów publicznych dąży do zapewnienia jednolitego stosowania prawa podatkowego przez organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej, dokonując w szczególności jego interpretacji przy uwzględnieniu orzecznictwa sądów oraz Trybunału Konstytucyjnego lub Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Orzecznictwo to ma więc normatywne przełożenie na tworzenie warunków jednolitego stosowania prawa podatkowego.
zobacz więcej »


Na jakich zasadach powiatowe urzędy pracy uzyskują środki na aktywizację zatrudnienia?

Przedsiębiorcy od zatrudnionej przez siebie osoby płacą składki do Funduszu Pracy. Minister pracy i polityki społecznej część środków finansowych zgromadzonych w funduszu przekazuje do wszystkich urzędów pracy wg algorytmu określonego przez Radę Ministrów w rozporządzeniu z 17 lipca 2009 r. – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Firma w mieszkaniu: oblicz metraż biura i odlicz wydatki

Jak rozliczyć koszty, gdy firma i sypialnia znajdują się w jednym pokoju? Musimy określić, jaka powierzchnia faktycznie przypada na działalność, a następnie proporcjonalnie rozdzielić opłaty – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-03-18 11:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.