.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

ZFRON a pomoc de minimis

Info Baza (2010-03-19), autor: Info Baza

ZFRON a pomoc de minimis

Obowiązek uzyskania zaświadczenia o pomocy de minimis dotyczy wyłącznie sytuacji, w których uzyskano z ZFRON pomoc publiczną w rozumieniu art. 107 traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (poprzednio art. 87 traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską), czyli bezpośrednie lub pośrednie przysporzenie z poakcesyjnych środków publicznych na rzecz określonego przedsiębiorstwa – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Znowelizowana ustawa o rehabilitacji (...)

31 marca 2010 r. wejdzie w życie Ustawa z 8 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Szkolenia w Poznaniu (15 kwietnia 2010 r.) Warszawie (16 kwietnia), Bydgoszczy (19 kwietnia), Gdańsku (20 kwietnia), Wrocławiu (13 maja), Katowicach (14 maja)
zobacz więcej »


Przywileje utrudniają zatrudnienie niepełnosprawnych

Tylko co piąta młoda osoba niepełnosprawna zawiesiłaby swoje prawo do renty w zamian za podjęcie pracy. Oznacza to, że system publicznej pomocy na zatrudnienie tych osób nadal się nie sprawdza – takie głosy padały na konferencji „Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych”, zorganizowanej pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie.
zobacz więcej »


Zwrot kosztów zakupu oprogramowania dla niepełnosprawnego pracownika

Planuję zakup oprogramowania dla mojego pracownika, który jest osobą niepełnosprawną. Czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów zakupu tego oprogramowania? Czy środki z PFRON przysługują tylko, jeżeli zatrudni się niepełnosprawnego pracownika skierowanego przez urząd pracy?
zobacz więcej »


Rozliczenie kosztów podróży służbowej: pisemne oświadczenie tylko wtedy, gdy nie można zdobyć faktury

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, tylko faktury wystawione na spółkę mogą stanowić dowód księgowy będący podstawą do zaliczenia poniesionego wydatku do kosztów uzyskania przychodów.
zobacz więcej »


Pracownik w zeznaniu skoryguje wysokość kosztów uzyskania przychodu

Potrącane przez pracodawcę zryczałtowane koszty uzyskania przychodu niekoniecznie muszą pokrywać się z tymi, jakie pracownik wykaże w zeznaniu podatkowym składanym za 2009 r. Po przeliczeniu może się okazać, że zatrudniony odliczy je w wyższej lub przeciwnie w niższej wysokości – czytamy w dzienniku Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Rozliczenie PIT: jak powinien wyglądać imienny bilet okresowy?

Izba Skarbowa w Poznaniu w interpretacji z 12 lutego 2010 r. (ILPB2/415-1110/09-2/WM) stwierdziła, że ustawodawca nie wskazał definicji pojęcia imiennego biletu okresowego.
zobacz więcej »


Amortyzacja środków uzyskanych z dotacji

Ekspert firmy Taxpoint, współpracujący z Dziennikiem Gazetą Prawną przedstawia propozycję rozwiązania dotyczącego zaliczania do kosztów odpisów amortyzacyjnych od środków uzyskanych z dotacji.
zobacz więcej »


Ważą się losy polskiego systemu emerytalnego

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, rząd jest coraz bliższy rozstrzygnięcia, jak ostatecznie będzie wyglądał system emerytalny w Polsce. W ciągu najbliższych dwóch tygodni do premiera mają trafić rekomendacje Rady Gospodarczej w sprawie propozycji dokończenia reformy z 1999 r.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-19 11:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.