.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zwolnienia z obowiązku składania dokumentów rozliczeniowych za kolejne miesiące

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w komunikacie z 22 marca 2010 r. informuje, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy – Prawo bankowe (Dz. U. Nr 71, poz. 609), zwiększa się grupa osób zwolnionych z obowiązku składania dokumentów rozliczeniowych za kolejne miesiące.
zobacz więcej »


Prezes PFRON: Rewolucji nie będzie

Portal niepełnosprawni.pl rozmawia z Prezesem Funduszu, Wojciechem Skibą o obecnej sytuacji i perspektywach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Udzielanie urlopu wypoczynkowego dla niepełnoetatowca

Zatrudniamy pracownika na 1/2 etatu. Ma on staż krótszy niż 10 lat. Ile dni urlopu mu przysługuje: 10, czy 20? Czy wynagrodzenie za urlop należy zapłacić za dni, czy za godziny wykorzystanego urlopu?
zobacz więcej »


Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON

Szkolenia w Warszawie (26 marca), Katowicach (8 kwietnia), Krakowie (9 kwietnia), Poznaniu (22 kwietnia 2010 r.), Wrocławiu (23 kwietnia)
zobacz więcej »


Badania kontrolne po chorobie i urlopie macierzyńskim

Czy po chorobowym powyżej 30 dni kobiety w ciąży i po urlopie macierzyńskim wymagane są po powrocie do pracy badania kontrolne?
zobacz więcej »


Czego pracodawca może żądać, a czego żądać mu nie wolno od zatrudnianego pracownika?

Kodeks pracy jasno określa, jakie dane na temat kandydatów do pracy może pozyskiwać firma w trakcie rekrutacji. Ich katalog jest zawarty w art. 221 kodeksu pracy. Wynika z niego, że firma ma prawo pozyskać od osoby ubiegającej się o pracę dane obejmujące: m. in.  imię (imiona) i nazwisko, imiona rodziców, datę urodzenia, miejsce zamieszkania (adres do korespondencji), wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

Opodatkowanie świadczeń z ZFŚŚ

Dopłaty pracodawców do wypoczynku pracowników i członków ich rodzin to jedna z form pomocy świadczonej ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Po spełnieniu kilku warunków mogą one zostać zwolnione z opodatkowania PIT – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Ulga na leki sprowadzone z zagranicy dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawni mogą odliczyć wydatki na leki sprowadzane z zagranicy, jeżeli stosują je na polecenie lekarza i mają dowód zakupu. Uznał tak dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji nr IPPB4/415-799/09-3/JK2 – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


PIT: ulga dla osoby niepełnosprawnej na zakup komputera

Osoby niepełnosprawne, a także ich opiekunowie mogą odliczyć od dochodu wydatki na komputer, jeśli pomaga w rehabilitacji.
zobacz więcej »


Pracującym będzie trudniej uzyskać dotacje na własny biznes

Największe szanse na uzyskanie unijnej dotacji na założenie firmy będą miały kobiety, osoby zwolnione z pracy, bezrobotni i mieszkańcy wsi. Dla osób, które chcą założyć firmę, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przewidziało w tym roku ponad 590 mln zł – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-23 11:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.