.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Do 31 marca trzeba uiścić opłatę produktową

Info Baza (2010-03-24), autor: Info Baza

Do 31 marca trzeba uiścić opłatę produktową

Firmy wprowadzające na rynek towary w opakowaniach, a także baterie, akumulatory, niektóre oleje i opony, nie mogą zapomnieć, że do 31 marca muszą przesłać marszałkowi województwa sprawozdania oraz ewentualnie rozliczyć się z opłaty produktowej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zatrudnienie na wychowawczym a składki ZUS

Jeżeli w okresie przebywania na urlopie wychowawczym pracownik podjął dodatkowe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę wówczas od dnia nawiązania stosunku pracy do dnia jego ustania nie podlega ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym, lecz z racji objętego etatu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Uprawnienia i obowiązki pracodawców osób niepełnosprawnych w 2010 roku, w kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Szkolenia w Bydgoszczy (25 marca 2010 r.) i Łodzi (26 marca)
zobacz więcej »


Rozliczenie podatkowe osób niepełnosprawnych za 2009 rok

Stowarzyszenie Klon/Jawor opracowało broszurę całościowo przedstawiającą obowiązki i uprawnienia osób z niepełnosprawnością dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych.
zobacz więcej »


Szkolenia niepełnosprawnych i starszych pracowników są dla firm tańsze

Pracodawcy szkolący pracowników za środki z UE muszą wnieść wkład własny do projektu szkoleniowego Sposobem na obniżenie kosztów szkoleń jest delegowanie na nie pracowników, którzy znajdują się w szczególnie niekorzystnej sytuacji lub osób niepełnosprawnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Spółdzielnia socjalna: starosta ma 30 dni na decyzję

Bezrobotny chcący podjąć działalność na zasadach określonych dla spółdzielni socjalnych, może liczyć na pomoc państwa w postaci dofinansowania tego planu. Wysokość dofinansowania nie może przekraczać czterokrotnego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na jednego członka założyciela spółdzielni, a w przypadku przystąpienia do takiej spółdzielni po jej założeniu – trzykrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Jego wysokość jest przyjmowana na dzień zawarcia umowy z bezrobotnym – czytamy w Rzeczpospoliej.
zobacz więcej »


Trzeci filar rozczarowuje przyszłych emerytów

Po sześciu latach obecności na polskim rynku indywidualne konta emerytalne, podstawa III filaru reformy emerytalnej, przeżywają głęboki kryzys – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Do zwolnienia z abonamentu RTV uprawnia 1551 zł emerytury

Od 1 marca osoby, które ukończyły 60 lat, mogą się ubiegać na poczcie o status abonenta bezpłatnego. Dotyczy to emerytów i rencistów, którzy otrzymują emeryturę nieprzekraczającą połowy przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim roku. Dla większości z nich próby uzyskania prawa do zwolnienia od abonamentu kończą się jednak niepowodzeniem – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Po e-dotacje bez kolejek

W założeniach do projektu rozporządzenia nowelizującego przepisy w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach działania 8.1.programu „Innowacyjna gospodarka”, które przewiduje wsparcie e-biznesu przewidziane zostały zmiany – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-03-24 12:05Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.