.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zmiana w świadczeniach rodzinnych z tytułu urodzenia dziecka

Info Baza (2010-04-02), autor: Info Baza

Zmiana w świadczeniach rodzinnych z tytułu urodzenia dziecka

Jak informuje MPiPS, w dniu 31.03.2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 5 marca 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. Nr 50, poz. 301), która oprócz nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, wprowadza przepisy przejściowe w zakresie zasad ustalania prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia się dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka.
zobacz więcej »


Od 1 kwietnia zmiany w składkach wypadkowych

Jak donosi Rzeczpospolita, 1 kwietnia rozpoczął się nowy okres składkowy dla płatników składki wypadkowej i zmieniło się rozporządzenie w sprawie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w zależności od zagrożeń zawodowych i ich skutków.
zobacz więcej »


Nowy wygląd zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w komunikacie z 1 kwietnia 2010 r. informuje, że w marcu 2010 r. zmieniony został kolor poddruku (z zielonego na odcień brązu) i rodzaj gilosza na całym formacie A4 formularza do wydawania zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek.
zobacz więcej »


Od 1 lipca nowe zasady kontroli skarbowych

Z nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej, która czeka na podpis prezydenta i ma wejść w życie 1 lipca 2010 r., wynika, że jeśli od wszczęcia postępowania przez urząd kontroli skarbowej do dnia doręczenia decyzji minie sześć miesięcy, podatnik nie zapłaci za ten okres odsetek za zwłokę – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pracodawca nadal musi dostosowywać stanowisko pracy do potrzeb niepełnosprawnych pracowników

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, zgodnie z  rozporządzeniem w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy każdy pracodawca zatrudniający niepełnosprawnych pracowników powinien zapewnić, aby...
zobacz więcej »


Rozliczenie dojazdów na zabiegi rehabilitacyjne

Jednym z wydatków, który można odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej, jest wydatek na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne.
zobacz więcej »


Do jakiego sądu ze sprawami pracowniczymi?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, możliwość wyboru sądu przez powoda powoduje, że w sprawach z zakresu prawa pracy obowiązuje właściwość przemienna sądu. Powództwo w takich sprawach może być bowiem wytoczone bądź przed sąd właściwości ogólnej pozwanego, bądź przed sąd, w którego okręgu praca jest, była lub miała być wykonywana. Jest jeszcze trzecia możliwość. Sprawą może zająć się też sąd, w którego okręgu znajduje się zakład pracy. Pozwala na to art. 461 § 1 kodeksu postępowania cywilnego (k.p.c).
zobacz więcej »


Zarobkujący student może stracić rentę socjalną

Osoby wykonujące pracę na podstawie umowy-zlecenia nie podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, jeżeli są uczniami gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych lub studentami, do ukończenia 26 lat – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-02 10:40Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.