.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych tylko na podstawie umowy

Info Baza (2010-04-06), autor: Info Baza

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych tylko na podstawie umowy

Po 10 kwietnia 2010 r. pracownicy, którzy podnoszą lub zamierzają podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, staną przed poważnym problemem. W tym dniu straci bowiem moc art. 103 Kodeksu pracy, stanowiący podstawę prawną dla rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych.
zobacz więcej »


Uzyskanie certyfikatu księgowego bez egzaminu

1) Jestem magistrem ekonomii. Studiowałam na kierunku finanse i bankowość. Czy spełniam warunki w zakresie wykształcenia, by ubiegać się o certyfikat księgowy bez egzaminu?

2) Już 3 lata na podstawie umowy o pracę prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów firmy usługowej. Czy okres ten mogę zaliczyć do praktyki w księgowości wymaganej przy ubieganiu się o certyfikat księgowy?

3) Czy to prawda, że o uzyskanie certyfikatu bez egzaminu można ubiegać się tylko do 30 czerwca 2010 r.?
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Szkolenia w Poznaniu (15 kwietnia 2010 r.) Warszawie (16 kwietnia), Bydgoszczy (19 kwietnia), Gdańsku (20 kwietnia), Wrocławiu (13 maja), Katowicach (14 maja)
zobacz więcej »


Ulga prorodzinna na dzieci pełnoletnie: Czy jest ulga na dziecko niepełnosprawne?

Podatniczka samotnie wychowuje 24-letnią córkę, która jest osobą niepełnosprawną od urodzenia i otrzymuje z tego tytułu rentę socjalną. Córka nie pracuje i nie studiuje. Czy przysługuje na nią ulga – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Miejsce prowadzenia ksiąg rachunkowych – nowe regulacje

Ustawa z dnia 4 marca 2010 r. o świadczeniu usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. nr 47, poz. 278) wprowadziła m.in. nowy art. 11 ustawy o rachunkowości określający miejsce prowadzenia ksiąg rachunkowych.
zobacz więcej »


Podatek dochodowy od osób fizycznych – tekst jednolity ustawy

W Dzienniku Ustaw nr 51 poz. 307 z 2010 r. zostało opublikowane obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 marca 2010 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
zobacz więcej »


Wielkanocny zajączek najlepiej w gotówce

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, talony do sklepów tracą na popularności. Dzieje się tak dlatego, że od pół roku przepisy dają zielone światło dla niektórych świadczeń pieniężnych przekazywanych pracownikom i chałupnikom. Wszystko zależy od źródła ich sfinansowania.
zobacz więcej »


Zwolnienie pracownika po zasiłku chorobowym

Czy można zwolnić pracownika, któremu skończył się zasiłek chorobowy, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wydał jeszcze decyzji o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


W jaki sposób pracownicy uciekają przed wypowiedzeniem umowy o pracę?

Prawo pracy daje zatrudnionym kilka możliwości ucieczki przed zwolnieniem. Niektóre z nich można zastosować prewencyjnie, np. znaleźć się w grupie szczególnie chronionych lub zastosować doraźnie możliwości przewidziane w przepisach – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-04-06 12:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.