.
W bazie wiedzy znajduje się  3960  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jest nowe rozporządzenie w sprawie ZFRON

Info Baza (2010-04-07), autor: Info Baza

Jest nowe rozporządzenie w sprawie ZFRON

30 marca 2010 roku Minister Pracy i Polityki Społecznej Pani Jolanta Fedak, w porozumieniu z Ministrem Finansów Panem Janem Rostowskim oraz Ministrem Zdrowia Panią Ewą Kopacz, podpisała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Zmiana zakresu informacji przedkładanych przy ubieganiu się o pomoc de minimis

5 kwietnia 2010 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (DzU nr 53, poz. 311).
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Szkolenia w Poznaniu (15 kwietnia 2010 r.) Warszawie (16 kwietnia), Bydgoszczy (19 kwietnia), Gdańsku (20 kwietnia), Wrocławiu (13 maja), Katowicach (14 maja)
zobacz więcej »


Kary dla firm na nowych zasadach, skarbówka sprawdzi również marże handlowe

Ministerstwo Finansów opublikowało wersję projektu nowelizacji ustawy o cenach oraz ustawy o kontroli skarbowej. Nowe przepisy mają zmniejszyć obciążenia administracyjne przedsiębiorców i koszty prowadzonej przez nich działalności handlowej – czytamy w Rzeczpospolitej z 2 kwietnia 2010 r.
zobacz więcej »


Fiskus nie ogląda się na sądy administracyjne: przykład – opodatkowanie premii pieniężnych

Nadzór ministra finansów nad stosowaniem prawa to fikcja. Wiedzą o tym kontrahenci mający odmienne stanowiska w sprawie premii pieniężnych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rozliczenie PIT: Jaki druk wybrać?

30 kwietnia (piątek) mija termin na rozliczenie z fiskusem. Rozliczenie podatku należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego druku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Problemy z odprawą emerytalną

Pracownik, kończąc karierę zawodową, dostał od nas odprawę. Jednak po roku zatrudnił się u nas ponownie. Po sześciu miesiącach postanowił przestać zarobkować. Czy to oznacza, że na nawo nabył prawo do odprawy – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Sposób na bezrobocie to własny biznes

Jak wynika z badań przeprowadzonych ostatnio przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, bezrobotni bardzo dobrze radzą sobie z prowadzeniem własnej firmy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Chęci nieodwieszania zawieszenia działalności gospodarczej nie trzeba zgłaszać

Niektóre gminy wymagają uaktualniania terminów zawieszenia działalności, w przypadku gdy prowadzący działalność gospodarczą przedłuża trwający już okres zawieszenia działalności.
zobacz więcej »


dodano: 2010-04-07 11:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.