.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jakie składki wykazać za pracownicę rodzącą dziecko w czasie urlopu wychowawczego?

Pracownica od roku przebywa na urlopie wychowawczym. W okresie tego urlopu urodziła drugie dziecko. Czy podlega ona ubezpieczeniom zarówno z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym, jak i tytułu pobierania zasiłku macierzyńskiego? – pyta czytelni Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Szkolenia w Poznaniu (15 kwietnia 2010 r.) Warszawie (16 kwietnia), Bydgoszczy (19 kwietnia), Gdańsku (20 kwietnia), Wrocławiu (13 maja), Katowicach (14 maja)
zobacz więcej »


Czy od zlecenia trzeba opłacić składkę na FEP?

Zawarliśmy z pracownikiem zatrudnionym w szczególnych warunkach dodatkowo umowę zlecenia. Na jej podstawie nie wykonuje on prace w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Czy przychód z tej umowy powinniśmy zsumować z przychodem ze stosunku pracy i od tak ustalonej podstawy wymiaru naliczać składki na FEP? – pyta czytelnik dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Zakres informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis

W Dzienniku Ustawa nr 53 (poz. 311) z 2 kwietnia 2010 r. ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis
zobacz więcej »


Pomoc de minimis w rolnictwie i rybołówstwie

W Dzienniku Ustaw nr 53 (poz. 312) z 2 kwietnia 2010 r. ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie
zobacz więcej »


Rabat dla pracowników to obniżenie ceny, a nie dochód

Jeśli grono beneficjentów utworzonego programu lojalnościowego (osób korzystających z rabatów) nie będzie ograniczone wyłącznie do pracowników, nie powstanie u nich przychód w rozumieniu ustawy o PIT. Tak uznała Izba Skarbowa w Warszawie w Interpretacji z 17 lutego 2010 r. (IPPB2M15-714/09-3/MK) – czytamy w Rzeczpospolitej. 
zobacz więcej »


Czy trzeba zapłacić podatek nienależnie wykazany na fakturze wewnętrznej?

Jakie są skutki błędnego rozpoznania jako miejsca świadczenia usługi terytorium Polski i wystawienia faktury wewnętrznej z niepotrzebnie naliczonym podatkiem.
zobacz więcej »


PIT: rozliczenie umorzonych odsetek

Uzyskuję dochody z pracy. Poza tym otrzymałam z banku PIT-8C, w którym wykazany został przychód z tytułu umorzenia odsetek. Gdzie należy wykazać tę kwotę? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: rozliczenie strat ze sprzedaży akcji z lat ubiegłych

W 2008 r. poniosłem stratę na sprzedaży akcji. Czy mogę ją odliczyć od dochodu uzyskanego ze sprzedaży akcji w 2009 r.? – pyta czytelni Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-09 12:29Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.