.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Do końca kwietnia trzeba zamknąć rozliczenia z ZUS za 2009 rok

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, na sprawdzenie poprawności imiennych raportów miesięcznych i dokonanie ewentualnych korekt za ubiegły rok płatnicy mają czas do 30 kwietnia.
zobacz więcej »


Sprzedaż zamortyzowanego samochodu firmowego

Zamierzamy sprzedać samochód osobowy, który był zakupiony na firmę. Przy nabyciu odliczyliśmy 60% VAT. Samochód został zamortyzowany. Jaką stawką VAT opodatkować sprzedaż tego samochodu? Czy przy sprzedaży mamy obowiązek wystawienia faktury VAT?
zobacz więcej »


Czy naliczyć składkę na FEP od nagrody jubileuszowej?

Zatrudniamy kilku pracowników w szczególnych warunkach przy pracach wymienionych w załączniku do ustawy o emeryturach pomostowych. Jednemu z nich wypłacimy w kwietniu nagrodę jubileuszową w związku z przepracowaniem kolejnych dziesięciu lat. Czy od tej nagrody należy opłacić składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON

Szkolenia w Poznaniu (22 kwietnia 2010 r.), Wrocławiu (23 kwietnia)
zobacz więcej »


Czy ZUS weryfikuje wykaz zatrudnionych w szczególnych warunkach?

Zatrudniam pracowników w szczególnych warunkach. Mam wątpliwości, czy niektóre stanowiska pracy umieścić w wykazie prac w szczególnych warunkach i opłacać za tych pracowników składki na Fundusz Emerytur Pomostowych. Czy mogę zwrócić się o rozstrzygnięcie tych wątpliwości do ZUS? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Pracę w godzinach nadliczbowych trzeba zlecić i ewidencjonować

Praca w godzinach nadliczbowych nie może być z góry zaplanowana w ramach organizacji pracy. Także pracownik nie może wymuszać na pracodawcy przesuwania wykonywania obowiązków poza zwykły czas pracy.
zobacz więcej »


Kiedy przysługuje zwolnienie z podatku od nieruchomości?

Jak czytamy Dzienniku Gazecie Prawnej, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 4 ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych prawo do zwolnienia z podatku przysługuje prowadzącym zakład pracy chronionej wyłącznie w odniesieniu do nieruchomości zajętych na prowadzenie tego zakładu, jeżeli dodatkowo przedmiot opodatkowania został zgłoszony wojewodzie, co zostało potwierdzone decyzją w sprawie przyznania statusu zakładu pracy chronionej albo stosownym zaświadczeniem.
zobacz więcej »


Jeśli wiesz, że kontrahent ci nie zapłaci, wystąp do ZUS o odroczenie składek

Płatnik, który przewiduje, że będzie mieć kłopot z terminowym opłaceniem należności ubezpieczeniowych, może złożyć do ZUS wniosek o ich odroczenie. Tę formę pomocy przewiduje art. 29 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fiskus twierdzi, że nie wszystkie opłaty sądowe wolno jest rozliczać

Firma może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z prowadzeniem procesów sądowych, pod warunkiem, że są one racjonalne i celowe.
zobacz więcej »


PIT: ulga dla kontynuujących oszczędzanie w kasie mieszkaniowej

Prawo do odliczeń w zeznaniu za 2009 r. ma liczna wciąż grupa oszczędzających w kasie mieszkaniowej na podstawie umowy o kredyt kontraktowy zawartej przed 2002 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-16 10:42Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.