.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Przesyłanie wniosku Wn-D oraz załączników po wejściu w życie rozporządzenia w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis (...)

Komunikat PFRON z 23 kwietnia 2010 r.
zobacz więcej »


ZUS przypomina: Z końcem kwietnia upływa termin weryfikacji i korekty dokumentów rozliczeniowych, złożonych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, dotyczących 2010 roku

Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 22 kwietnia 2010 r.
zobacz więcej »


Szkolenia w kwietniu, maju i czerwcu

Centrum Szkolenia Info Baza zaprasza na wiosenne cykle szkoleń...
zobacz więcej »


Kadrowe rozliczanie nieobecności pracowniczych

Niedyspozycja zdrowotna, nawet trwająca kilka miesięcy, nie oznacza, że pracownik traci za ten czas urlop wypoczynkowy. Choć nie świadczy pracy, nadal pozostaje w zatrudnieniu. Nie ma więc podstaw, aby ująć mu te uprawnienia. Nieco inaczej jest z pieniędzmi, bo tu wypłatę zasiłku chorobowego może realizować także ZUS – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ulga meldunkowa obejmuje wartość działki

Osoba, której przysługuje ulga meldunkowa, nie płaci podatku nie tylko od ceny domu, ale także od wartości gruntu. Tak wynika z  wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 22 kwietnia 2010 r.
zobacz więcej »


Student i uczeń po ukończeniu 18. roku życia samodzielnie składa zeznanie podatkowe

Jeśli dziecko poniżej 18. roku życia uzyskało dochody z pracy albo ze stypendium, które nie było wolne od podatku, rodzice muszą w jego imieniu złożyć odrębne zeznanie. Wszelkie inne jego dochody doliczają w zeznaniu rocznym do swoich – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Składka na FEP nie tylko za cały etat

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracodawcy muszą opłacać składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych od 1 stycznia 2010 r. za wszystkich pracowników urodzonych po 31 grudnia 1948 r., którzy wykonują prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Ustalając prawo do takiej emerytury pomostowej, ZUS zalicza wprawdzie tylko okresy pracy wykonywanej na pełnym etacie. Nie oznacza to jednak, że tylko za tych pracowników należy opłacać składki na FEP.
zobacz więcej »


Zamówienia publiczne: Błędna stawka podatku VAT powoduje odrzucenie oferty w przetargu

Cena, czyli kwota, za jaką przedsiębiorca zgadza się wykonać zamówienie, jest jednym z kryteriów oceny ofert. W Polsce w zdecydowanej większości przetargów to właśnie cena przesądza o tym, kto zdobędzie zamówienie publiczne. Dlatego ważne jest, aby obliczyć i podać ją prawidłowo, a drobny na pozór błąd może oznaczać odrzucenie oferty – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Psy asystujące dla osób niepełnosprawnych

W Dzienniku Ustaw nr 64 (poz. 399) z 20 kwietnia 2010 roku zostało opublikowane
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 kwietnia 2010 r. w sprawie wydawania certyfikatów potwierdzających status psa asystującego
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-26 12:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.