.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Podatkowe rozliczenie składek ZUS

Info Baza (2010-05-04), autor: Info Baza

Podatkowe rozliczenie składek ZUS
 
Opłacone składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne za siebie oraz osobę współpracującą przedsiębiorcy mogą uwzględniać w rachunku podatkowym. Dotyczy to również składek ZUS za pracowników i zleceniobiorców i to zarówno w części finansowanej przez pracodawcę (zleceniodawcę), jak i opłacanej przez zatrudnione osoby. Przy czym metoda ich rozliczania jest różna, a w zakresie składek na własne ubezpieczenia społeczne – zależna od formy opodatkowania.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację niepełnosprawnych pracowników po zmianach ustawy i rozporządzeń dotyczących pomocy publicznej oraz rozporządzenia w sprawie ZFRON

Nowy ogólnopolski cykl szkoleń Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracowników  w firmie,  którzy mają dostęp do szczególnie ważnych informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę (kierowników, menagerów) pracodawcy mogą zobowiązać do niewykonywania działalności konkurencyjnej na ich rzecz już po ustaniu stosunku pracy.
zobacz więcej »


Tej samej premii nie wypłacasz dwa razy

Przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego nie uwzględnia się składników wynagrodzenia, do których pracownik zachowuje prawo w okresie pobierania tego świadczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy umowę o pracę można rozwiąć w trybie natychmiastowym?

Pracownica nie dochowała zasad poufności. Ważne informacje dotyczące strategii firmy przekazała konkurentowi. Szef zwolnił ją dyscyplinarnie. Czy to prawda, że w takich sytuacjach obowiązują terminy do zastosowania trybu natychmiastowego – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy udział w unijnym szkoleniu nie wymaga oddelegowania przez pracodawcę

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, pracownicy mogą korzystać z dwóch rodzajów szkoleń. Najwięcej jest takich, które są wsparciem dla przedsiębiorcy. Pracujący muszą być na nie oddelegowani przez firmę.
zobacz więcej »


Emerytury pomostowe są zgodne z konstytucją

Jak donosi Rzeczpospolita, pracownicy, którzy wykonywali prace w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r., nie mają co liczyć na wypłaty należności pomostowych.
zobacz więcej »


Nowe przepisy unijne dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie emerytur i rent przyznawanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opracowanie ZUS z 30 kwietnia 2010 r.
zobacz więcej »


Najem: można odliczyć wydatki, choć nie ma najemcy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, okresowy brak przychodu nie wyklucza możliwości odliczania kosztów, które mają na celu osiągnięcie go w przyszłości. W czasie poszukiwań nowego najemcy trzeba opłacać czynsz, rachunki za energię, abonament telefoniczny, ochronę budynku. Są to wydatki poniesione w celu zabezpieczenia źródła przychodów, o których mówi art. 22 ust. 1 ustawy o PIT.
zobacz więcej »


Dla kogo outsourcing płacowy

Usługobiorca outsourcingu płacowego zyskuje to, że będzie mógł w większym stopniu skupić się na zasadniczej działalności, rozwoju przedsiębiorstwa, zamiast tracić czas i energię na czynności konieczne do funkcjonowania firmy, lecz nierozwojowe – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dobre praktyki w wypełnianiu ustawowego obowiązku równouprawnienia osób niepełnosprawnych na przykładzie Wielkiej Brytanii

Wnioski z finansowanego przez Wspólnotę Europejską projektu brytyjskiej organizacji RADAR The Disability Network zatytułowanego „Jak osiągnąć równouprawnienie osób niepełnosprawnych w sektorze publicznym”
zobacz więcej »

dodano: 2010-05-04 11:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.