.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak wynagradzać niepełnosprawnego pracownika

Info Baza (2010-05-05), autor: Info Baza

Jak wynagradzać niepełnosprawnego pracownika

Podwładnemu, który staje się niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym lub znacznym, przysługuje wynagrodzenie nie niższe od poprzedniego. Trzeba je zatem przeliczyć.
zobacz więcej »


Zasiłek chorobowy czasami również po ustaniu zatrudnienia

Jeśli podwładny jest dłużej na zwolnieniu lekarskim, może w efekcie otrzymać zasiłek chorobowy. Czasem pieniądze będą mu się należały nawet gdy jego angaż ulegnie rozwiązaniu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czas pracy – regulacje prawne, praktyka stosowania przepisów oraz najlepsze rozwiązania w firmach produkcyjnych, usługowych oraz u pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Poznaniu (17 maja) i Warszawie (28 maja)
zobacz więcej »


Rozliczenie VAT i podatku dochodowego przy dotacjach unijnych

Problemy są z VAT naliczonym od dofinansowanych zakupów inwestycyjnych i bieżących oraz ze sposobem ujęcia podatku dochodowego.
zobacz więcej »


To nie firma decyduje o prawie do emerytury pomostowej

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, pracodawca nie może sam określać dla celów emerytalnych, które stanowiska pracy kwalifikują się do tzw. szczególnych warunków. Nawet zaświadczenie firmy nie musi być wiążące dla ZUS.
zobacz więcej »


Urlop ojcowski również dla ojca adopcyjnego

Od tego roku ojcom przybyło nowe uprawnienie (art. 1825 kodeksu pracy). Pracownik wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego w wymiarze tygodnia. Od 2012 r. będą przysługiwać dwa tygodnie. O wolne to trzeba jednak wystąpić, zanim dziecko ukończy 12 miesięcy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przyszłość gospodarki odpadami w Polsce – czy wzrosną opłaty za korzystanie ze środowiska

Z rozmowy z  Gabrielą Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, wynika, że priorytetem w polityce ekologicznej Unii Europejskiej, jest to, aby na składowiska kierować tylko te odpady, których w żaden sposób nie da się przerobić.
zobacz więcej »


Jak zagłosować przez pełnomocnika

Możliwość głosowania przez pełnomocnika min. w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wprowadziła ustawa z 19 listopada 2009 r. o zmianie ustawy o wyborze prezydenta RP, ustawy – Ordynacja wyborcza (DzU nr 213, poz. 1651). Jej przepisy weszły w życie 24 grudnia 2009 r., a po raz pierwszy znajdą zastosowanie w przyśpieszanych wyborach prezydenckich, które odbędą się w niedzielę 20 czerwca 2010 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: jeśli chcesz uniknąć kary, musisz na siebie donieść

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, podatnik, który nie składa na czas deklaracji, naraża się na odpowiedzialność karną skarbową. Skorzystanie z tzw. czynnego żalu przewidzianego w art. 16 k.k.s. pozwoli tej odpowiedzialności uniknąć.
zobacz więcej »

dodano: 2010-05-05 11:50Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.