.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Trzeba informować o prowadzonej działalności i otrzymanej pomocy

Od 5 kwietnia 2010 r. obowiązują nowe unormowania o pomocy publicznej. Wprowadzone zostały przez zmienioną ustawę o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej, a także przez dwa rozporządzenia Rady Ministrów – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Sporządzanie informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis

Komunikat PFRON z dnia 7 maja 2010 r.
zobacz więcej »


Czas pracy – regulacje prawne, praktyka stosowania przepisów oraz najlepsze rozwiązania w firmach produkcyjnych, usługowych oraz u pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Poznaniu (17 maja) i Warszawie (28 maja)
zobacz więcej »


Do 31 maja pierwsza rata odpisów socjalnych

Jeśli prowadzisz ZFŚŚ, musisz do końca maja przekazać pierwszą turę środków na jego wyodrębniony rachunek. Oznacza to, że najpóźniej 31 maja rano powinieneś dokonać przelewu, aby pieniądze były na koncie funduszu tego samego dnia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy powstaje konieczność dodatkowych wpłat na PFRON lub wydatków dotyczących rehabilitacji

Oprócz wpłat z tytułu niezapewnienia wymaganego zatrudnienia niepełnosprawnych, pracodawcy są niekiedy zobowiązani do uiszczania innych należności związanych z procesem rehabilitacji – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Nowy moduł w Systemie ZPCHR|OR PRO

Info Baza  informuje, że 7 maja 2010 roku w aplikacji ZPCHR|OR PRO wdrożony został moduł pozwalający na stworzenie nowych deklaracji INF-O-PP. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (wersja kwiecień 2010) znajduje się w zakładce „FORMULARZE”. Prace nad eksportem powyższego formularza do aplikacji SODiR są na ukończeniu.Wniosek o świadczenie rehabilitacyjne należy złożyć przed upływem okresu zasiłkowego

Jeśli pracownik leczy się u kilku lekarzy, to zwykle tylko pracodawca wypłacający mu świadczenia chorobowe wie, kiedy upływa pełny okres zasiłkowy. Może on pouczyć wciąż niezdolnego do pracy pracownika o prawie wystąpienia o świadczenie rehabilitacyjne, ale nie jest do tego zobowiązany.
zobacz więcej »


Wysokość zasiłku macierzyńskiego po rezygnacji z etatu spowodowanej rozpoczęciem działalności gopodarczej

Jak się liczy wysokość zasiłku macierzyńskiego, jeśli kobieta w ciąży zrezygnuje z etatu i założy działalność gospodarczą? Czy wcześniejsze ubezpieczenie jako pracownika będzie brane przez ZUS pod uwagę przy wyliczaniu zasiłku macierzyńskiego z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej? – pyta czytelniczka „Rzeczpospolitej”.
zobacz więcej »


Nowe PKD, ale składka ta sama

Jeśli firma nie zgłasza do ubezpieczenia wypadkowego więcej niż dziewięć osób, nie musi przeliczać należności na ten cel. Nadal stosuje 1,67 proc.
zobacz więcej »


Etat blokuje wyższe świadczenie z ZUS

Kobieta, która jednocześnie pracuje na etacie i prowadzi działalność gospodarczą, nie może się z tego drugiego tytułu zgłosić do ubezpieczenia chorobowego i otrzymać podwyższonego zasiłku z ZUS.
zobacz więcej »


VAT: Do kiedy można poprawić deklarację

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, ograniczenie terminu odliczenia VAT w wyniku korekty jest zgodne z prawem Unii Europejskiej. Tak wynika z orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 26 kwietnia 2010 r. (sygn. III SA/Wa 23/10).
zobacz więcej »


Informatyk ma prawo do wyższych kosztów uzyskania przychodów

Wynagrodzenie osoby, która wykonuje pracę twórczą, może być korzystniej opodatkowane. Przykładowo programiście komputerowemu można bowiem naliczyć 50-proc koszty uzyskania przychodów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-05-10 11:41Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.