.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Majowa inwazja kas fiskalnych

Info Baza (2010-05-13), autor: Info Baza

Majowa inwazja kas fiskalnych

Od 1 maja 2011 r. kasy fiskalne będą musiały pojawić się niemal u każdego, kto prowadzi działalność gospodarczą – wynika z przygotowanego przez Ministerstwo Finansów projektu rozporządzenia.
zobacz więcej »


Sfinansowanie kosztów zakupu okularów korekcyjnych dla pracownika

Finansujemy pracownikom biurowym pracującym przy komputerach zakup okularów korekcyjnych do kwoty 300 zł. Jak prawidłowo powinien być udokumentowany ten zakup i jak ująć go w księgach rachunkowych?
zobacz więcej »


Nowe szkolenia z Danutą Multańską

Już w piątek, 14 maja pierwsze szkolenie cyklu
zobacz więcej »


Jak obliczyć wysokość zasiłku macierzyńskiego dla ojca dziecka?

Z prawa do zasiłku macierzyńskiego może skorzystać nie tylko matka dziecka, ale również jego ojciec. I to zarówno za okres ustalony przepisami Kodeksu pracy, jako okres urlopu macierzyńskiego, jak i – od 1 stycznia br. – dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu ojcowskiego. Tylko w nielicznych sytuacjach ojcowie przechodzą na zasiłek od dnia urodzenia się dziecka. Stąd wątpliwości, w jaki sposób ustala się podstawę wymiaru przysługującego im świadczenia.
zobacz więcej »


Wynagradzanie członków zarządu

Z członkiem zarządu na kontrakcie cywilnym rozstaniemy się szybciej. A od dochodów wypłacanych na podstawie tej umowy pobierzemy 18% podatek i koszty uzyskania przychodów zastrzeżone dla pracownika – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Spadek: czy i jak rozliczać się z fiskusem

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, podatek od spadków i darowizn w ogóle nie obejmuje odziedziczonych pieniędzy, które spadkodawca zgromadził z myślą o zabezpieczeniu bytu po zakończeniu aktywności zawodowej, a więc...
zobacz więcej »


Odliczenie VAT przed rejestracją spółki: ETS rozstrzygnie spór

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pomimo, iż z większości orzeczeń polskich sądów wynika, że osoba, która najpierw zainwestowała w firmę, a dopiero potem zarejestrowała się jako podatnik, może odliczyć VAT to sprawa ta ciągle budzi jednak wątpliwości. Dlatego jeden ze składów Naczelnego Sądu Administracyjnego zdecydował się na skierowanie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dwóch pytań prejudacyjnych (postanowienie z 31 marca 2010 r., IFSK408/09).
zobacz więcej »


Świadczenia dla niepełnosprawnych wciąż otrzymują zdrowe osoby

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, 9,7 proc. formalnie niepełnosprawnych nie odczuwa żadnych ograniczeń sprawności. Mimo to korzystają oni m.in. z rent, dofinansowania do pensji (jeśli pracują) lub założenia własnej firmy.
zobacz więcej »


Dziesięć lat na dochodzenie roszczeń od Skarbu Państwa
 
Spółka kupiła samochód od przedsiębiorcy, wobec którego sąd rejonowy orzekł środek karny w postaci przepadku tego pojazdu. O orzeczeniu dowiedziała się, kiedy pracownicy urzędu skarbowego odebrali jej auto. Wtedy spółka złożyła żądanie wyłączenia go spod egzekucji. Wniosła także zażalenie na postanowienie urzędu skarbowego o umorzeniu postępowania w tej sprawie. Nie czekając na prawomocne rozstrzygnięcie zażalenia, urząd sprzedał samochód na licytacji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Doręczenie decyzji a odpowiedzialność osoby trzeciej za zobowiązania wobec ZUS

ZUS ma pięć lat, by przygotować dokument, w którym zobowiąże osobę trzecią do spłacenia zaległych należności. Nie musi w tym czasie go dostarczyć adresatowi.
zobacz więcej »

dodano: 2010-05-13 12:16Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.