.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

INF-O-PP – nowe informacje dotyczące prawidłowego wypełniania formularza

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, przedstawia nowe informacje  dotyczące zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.
zobacz więcej »


Celowość i oszczędność wydatków z ZFRON – przykłady

Nowe standardy wydatkowania środków Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wynikające z obowiązującego od 5 maja 2010 r. rozporządzenia MPiPS nakazują wydatkowanie ZFRON w sposób celowy i oszczędny z uwzględnieniem optymalnego doboru metod i środków realizacji w stosunku do zakładanych efektów. Dziennik Gazeta Prawna publikuje przykłady prezentujące stosowanie nowych zasad w praktyce.
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Już we wtorek 18 maja szkolenie w Gdańsku
zobacz więcej »


Produkcja na zlecenie to dostawa czy usługa?

Wytwarzanie towarów częściowo z materiałów własnych zamawiającego może w zależności od konkretnej sytuacji być uznane za dostawę towarów lub świadczenie usługi. 
zobacz więcej »


Certyfikat księgowy: komplet informacji jest warunkiem wydania dokumentu

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, aby uzyskać certyfikat księgowy, trzeba złożyć wniosek zgodny ze wzorem i dołączyć aktualne dane. W przypadku niezłożenia wszystkich niezbędnych informacji wnioskodawca zostanie wezwany o ich uzupełnienie.
zobacz więcej »


Jak prawidłowo zadeklarować import usług?

Od nowego roku zmieniły się zasady rozliczania VAT od usług kupowanych od kontrahentów zagranicznych. Wpłynęło to także na sposób ich wykazywania w deklaracjach.
zobacz więcej »


Moment księgowania kosztów u rozliczających się na zasadach ogólnych

Osoba prowadząca księgę przychodów i rozchodów powinna ewidencjonować koszty na dzień wystawienia faktury lub innego dowodu stanowiącego podstawą do ich zaksięgowania – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nowe rozporządzenia unijne dotyczące emerytur i rent

Od 1 maja 2010 r. weszły w życie nowe rozporządzenia unijne dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Kontrola pomocy de minimis w mikroprzedsiębiorstwach

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, zgodnie z zasadami udzielania pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dotacja w wysokości do 40 tys. zł przekazana na rzecz mikroprzedsiębiorstwa na podjęcie działalności gospodarczej stanowi pomoc publiczną de minimis.
zobacz więcej »


Jak ustalać płace w firmie, aby nie narazić się na zarzut dyskryminacji

Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. Nie każde różnicowanie sytuacji prawnej pracowników ma jednak charakter dyskryminacyjny – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy wyrejestrować zleceniobiorcę z ubezpieczeń społecznych

W naszej firmie pracuje kilku zleceniobiorców. Jeden z nich szybko wywiązał się z wykonania przedmiotu kontraktu. Czy w sytuacji, gdy praca została wykonana przed wcześniej ustalonym terminem, także wcześniej możemy wyrejestrować go z ubezpieczeń społecznych? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-05-14 11:20Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.