.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2011 roku

Info Baza (2010-06-09), autor: Info Baza

Wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2011 roku

Na posiedzeniu Rady Ministrów odbywającym się 8 czerwca, Rząd przyjął przedłożoną przez ministra pracy i polityki społecznej propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2011 r.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację niepełnosprawnych pracowników po zmianach ustawy i rozporządzeń dotyczących pomocy publicznej oraz rozporządzenia w sprawie ZFRON

Szkolenia we Wrocławiu (15 czerwca), Katowicach (16 czerwca), Rzeszowie (18 czerwca)
zobacz więcej »


Kwoty wynagrodzeń zawieszające emerytury i renty

Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie kwot przychodu odpowiadających 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za I kwartał 2010 r. stosowanych przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent.
zobacz więcej »


Emerytura później i biedniej

Trzeba będzie pracować dłużej i ciężej, a emerytury będą niższe niż do tej pory – europejskie rządy po raz pierwszy oświadczyły wyborcom to, co było wiadome od dawna. Polskę też to czeka – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Zastrzyk pieniędzy dla innowacyjnych firm

W tym roku do funduszy inwestujących w biznes na wczesnym etapie rozwoju trafi ok. 300 mln zł. Środków tych wystarczy dla ponad 70 spółek – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dziesięć lat na dochodzenie zwrotu nadpłaty składek ubezpieczeniowych

Pięcioletni termin dochodzenia przez płatnika zwrotu od ZUS nienależnie opłaconych składek na ubezpieczenie społeczne jest niezgodny z konstytucją. Jak informuje „Rzeczpospolita”, tak wynika z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 26 maja 2010 r. (P 29/08).
zobacz więcej »


Zasiłki chorobowe: pracownicy tymczasowi są nadal dyskryminowani

Obowiązująca od stycznia znowelizowana ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych nie zlikwidowała dyskryminujących zasad ustalania wynagrodzeń i zasiłków chorobowych dla tej grupy zatrudnionych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Bez osobistego zweryfikowania danych osobowych prawo uproszczonego e-podpisu nie zostanie nadane

Profil Zaufany ePUAP, w myśl ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne, która wejdzie w życie 17 czerwca, identyfikuje nadawcę informacji i może być wykorzystywany do potwierdzania tożsamości zamiast bezpiecznego podpisu elektronicznego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


20 tys. zł dotacji także dla spółdzielni socjalnych

Osoby, które założą spółdzielnię socjalną, będą mogły otrzymać do 20 tys. zł dotacji. Może więc powstać więcej miejsc pracy dla bezdomnych, niepełnosprawnych i długotrwale bezrobotnych.
zobacz więcej »


Bezpłatne szkolenia objęte pomocą de minimis

Pracownicy przedsiębiorstw skorzystają z nieodpłatnych szkoleń organizowanych za środki unijne. Jednak pracodawcy, którzy delegują na nie zatrudnione przez siebie osoby, zwiększą limit pomocy de minimis.
zobacz więcej »

dodano: 2010-06-09 10:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.