.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Choroba pracownika w czasie urlopu wypoczynkowego

Info Baza (2010-06-14), autor: Info Baza

Choroba pracownika w czasie urlopu wypoczynkowego

Pracownikowi, w okresie wypowiedzenia, został udzielony urlop wypoczynkowy. W tym czasie pracownik zachorował. Jednak zwolnienie dostarczył już po rozwiązaniu stosunku pracy, przy czym była to jego pierwsza niezdolność do pracy w tym roku. Za dni choroby przypadające w czasie urlopu wypłaciliśmy mu wynagrodzenie urlopowe, a nie chorobowe. Czy postąpiliśmy prawidłowo?
zobacz więcej »


Mniejszy etat to niższe dofinansowanie

Czy zmniejszenie etatu osobie niepełnosprawnej oznacza, że pracodawca będzie otrzymywał niższe dofinansowanie do wynagrodzenia takiego pracownika? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Atrakcyjne zasady opodatkowania spółek rejestrowanych na Cyprze

Jak donosi Rzeczpospolita, w tym roku Ministerstwo Finansów odpowiedziało na ponad 100 pytań dotyczących opodatkowania w Polsce dochodów osiąganych w spółce z siedzibą na Cyprze. W ubiegłym było ich ponad 250.
zobacz więcej »


Fiskus może ściągnąć przysługujące mu należności od wspólników

Wszyscy wspólnicy spółki cywilnej i wspólnicy spółek handlowych osobowych całym swym majątkiem odpowiadają za zaległości spółki wobec fiskusa. Bez znaczenia jest kwestia ich winy czy przyczyniania się do powstania tych długów. Odpowiadają solidarnie ze spółką i z pozostałymi wspólnikami – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kandydaci na prezydenta o problemach osób niepełnosprawnych

Wielkimi krokami zbliżają się wybory prezydenckie. Portal niepelnosprawni.pl zapytał kandydatów na ten urząd o problemy środowiska osób z niepełnosprawnością. Czy dobrze je znają? Czy mają pomysły na ich rozwiązanie? Co chcą zrobić, aby osobom z niepełnosprawnością żyło się w Polsce lepiej?
zobacz więcej »


PFRON: nawet 2 tys. zł pomocy dla niepełnosprawnych powodzian

Osoby niepełnosprawne z regionów dotkniętych powodzią dostaną dodatkowe świadczenie. PFRON ma jednak coraz mniej pieniędzy na ich wsparcie – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Obowiązek podatkowy powstaje w momencie dokonania przedpłaty

Przepisy ustawy o VAT o rozliczeniu zaliczek na poczet eksportu, przewidujące warunek wywozu towarów w ciągu sześciu miesięcy, naruszają regulacje wspólnotowe.
zobacz więcej »


Usługę reklamową w sieci również trzeba opodatkować

Firmy często prowadzą marketing w sieci we współpracy z innymi podmiotami. Określając zasady współdziałania, trzeba jednak pamiętać o aspektach podatkowych.
zobacz więcej »

dodano: 2010-06-14 22:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.