.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Unia zakaże handlu w niedzielę?

Info Baza (2010-06-16), autor: Info Baza

Unia zakaże handlu w niedzielę?

Handel w niedziele może zostać zakazany. Nad takimi przepisami pracuje Parlament Europejski. Blisko jedna trzecia europosłów podpisała apel, w którym wnoszą o ustanowienie niedzieli dniem wolnym od pracy – w całej Unii Europejskiej.
zobacz więcej »


Zapis na wypadek śmierci

Szykuje się rewolucja w dziedziczeniu! Jest szansa, że już za kilka miesięcy będziemy mogli wskazać osobę, która w chwili naszej śmierci przejmie nasze mieszkanie, firmę, samochód czy księgozbiór. Nie będzie przy tym musiała biegać po sądach z testamentem. Wszystko dzięki darowiźnie na wypadek śmierci.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację niepełnosprawnych pracowników po zmianach ustawy i rozporządzeń dotyczących pomocy publicznej oraz rozporządzenia w sprawie ZFRON

Ostanie szkolenie cyklu – Rzeszów, 18 czerwca br.
zobacz więcej »


Rozliczenie rent i emerytur dla funkcjonariuszy na nowych zasadach

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, 15 czerwca weszło w życie rozporządzenie ministra sprawiedliwości z 17 maja 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rozliczenia rocznego i miesięcznego wypłaconych kwot emerytur i rent inwalidzkich oraz sposobu ich zmniejszania
zobacz więcej »


Zatrudnienie to nie tylko podpisanie umowy

Podpisanie umowy z pracownikiem oznacza dla pracodawcy konieczność spełnienia wielu obowiązków.
zobacz więcej »


Kiedy najem pokoi letnikom jest zwolniony z podatku

Zyskami z najmu pokoi letnikom trzeba się podzielić z fiskusem , chociaż niektórzy mogą skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w ustawie o PIT po spełnieniu określonych warunków.
zobacz więcej »


Można czasowo zawiesić firmę z powodu skutków powodzi

Jak donosi Rzeczpospolita, zgodnie z art. 14a ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przedsiębiorcy, który zawiesił firmę nie wolno w tym czasie wykonywać działalności gospodarczej i uzyskiwać bieżących przychodów. Może on natomiast dokonywać czynności niezbędnych do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów.
zobacz więcej »


Preferencyjne kredyty na usuwanie skutków powodzi

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, podczas posiedzenia 8 czerwca 2010 r. rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r. wraz z uchwałą w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej projektu programu pomocowego.
zobacz więcej »


Składki ZUS: Płatność w ratach uratuje firmę w kłopotach

Składki ZUS pracodawca powinien opłacać terminowo. Zapłaty i tak nie uniknie, a dodatkowo grożą mu odsetki i kary. Jeśli wie, że nie da rady w całości uiścić należności, może złożyć wniosek o ich rozłożenie na raty – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wydawanie zaświadczeń dotyczących prawa do głosowania

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, Państwowa Komisja Wyborcza wydała komunikat dotyczący wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania. PKW przypomniała, że 18 czerwca 2010 r. upływa termin składania wniosków o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania przez wyborców, którzy zamierzają zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów.
zobacz więcej »


dodano: 2010-06-16 11:08Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.