.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kiedy pracodawca może odwołać z urlopu?

Info Baza (2010-06-21), autor: Info Baza

Kiedy pracodawca może odwołać z urlopu?

Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych praw pracownika. Z uwagi na jego przeznaczenie powinien być wykorzystany w naturze. Dlatego odwołanie z urlopu jest ściśle regulowane przez przepisy. Prawo pracy dopuszcza „zakłócenia” w wykorzystaniu urlopowego wypoczynku tylko w wyjątkowych sytuacjach.
zobacz więcej »


Problemy z rozliczeniem zwolnienia z podatku od nieruchomości

Podatnicy prowadzący zpchr nadal mają problemy z interpretacją ministerialną dotyczącą tego, czy mogą zaliczyć do kosztów wartość pochodzącą ze zwolnienia z podatku od nieruchomości, w momencie przekazania jej na rachunek ZFRON, nie zaś jej wydatkowania – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy wypadek w delegacji uprawnia do odszkodowania

Jeżeli szkolenie zawodowe pracownika miało miejsce w ramach podróży służbowej, to prawo do jednorazowego odszkodowania określa ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych na takich samych zasadach jak przy wypadku, który zaistniał w pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Długi małżonka sprzed rozwodu trzeba będzie uregulować

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w myśl art. 29 ordynacji podatkowej, w przypadku podatników pozostających w związku małżeńskim odpowiedzialność obejmuje majątek odrębny podatnika oraz majątek wspólny podatnika i jego małżonka.
zobacz więcej »


Rozliczenie udzielania korepetycji

Jak rozliczać korepetycje jako działalność oświatową wykonywaną osobiście, a nie w ramach firmy?
zobacz więcej »


OFE radzą sobie nieźle

Wyniki inwestycyjne wszystkich funduszy emerytalnych, osiągnięte w ciągu ostatnich dziesięciu lat były lepsze od tego, co mogliśmy w tym czasie (licząc do końca 2009 r.) zarobić na lokacie bankowej, inwestując w obligacje skarbowe, fundusz stabilnego wzrostu  a nawet zrównoważony – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Poród w trakcie urlopu wychowawczego

Urodzenie dziecka w trakcie urlopu wychowawczego nie przerywa go. Taki urlop trwa nadal a pracownica nie nabywa prawa do urlopu macierzyńskiego, a jedynie do zasiłku macierzyńskiego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy po ustaniu zlecenia przysługuje zasiłek macierzyński?

Od roku zatrudniamy zleceniobiorcę. Obecnie zatrudniona jest w ciąży. Przystąpiła do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Umowa rozwiąże się z końcem lipca, a na 25 czerwca wyznaczono termin porodu. Czy po rozwiązaniu umowy będzie jej przysługiwał zasiłek macierzyński? Jakie dokumenty pracodawca powinien przekazać do ZUS? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć syndyka?

Czy w czasie, w którym syndyk nie otrzymuje wynagrodzenia, powinien opłacać składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-06-21 12:05Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.